Prawie pełen stadion, Lech zawiódł

W 35. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań na własnym boisku zremisował z Pogonią Szczecin 0:0. Niemoc Kolejorza w meczach z „Portowcami” trwa – w trzech meczach przeciwko szczecinianom Lech zdobył raptem jeden punkt i Legia Warszawa może już teraz świętować mistrzostwo.

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już… trzeba było go przerwać. Kibice Kolejorza zaprezentowali efektowną oprawę złożoną z konfetti, a uprzątnięcie skrawków gazet trwało około dwóch minut. Tempo meczu w pierwszych minutach nie imponowało, brakowało stuprocentowych okazji. Dobrą szansę na objęcie prowadzenia miał Szymon Pawłowski, jednak dobrą interwencją popisał się Radosław Janukiewicz. Z drugiej strony groźny był dobrze znany kibicom Kolejorza Marcin Robak, który raz za razem urywał się Arajuuriemu i Wołąkiewiczowi.

Dopiero w 31. minucie przed kolejną świetną szansą stanął Kasper Hamalainen, który zmarnował rewelacyjne dogranie Szymona Pawłowskiego. Pięć minut to Pawłowski uderzał i zabrakło mu do szczęścia dosłownie kilku centymetrów, gdy po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Mimo kilku innych sytuacji Lech do przerwy nie strzelił ani jednej bramki.

Po przerwie to Pogoń rzuciła się do ataku. Najpierw pojedynek z Marcinem Robakiem wygrał Krzysztof Kotorowski, a chwilę później poprzeczkę strzałem głową obił Maciej Dąbrowski. Kolejne minuty przebiegały w dość kiepskim tempie, ale to Lech stwarzał sobie kolejne sytuacje. Blisko szczęścia był w 79. minucie Karol Linetty, który huknął z dystansu, lecz piłka minęła słupek bramki. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Zobacz co powiedzieli trenerzy po meczu – kliknij tutaj.