Lech na landach: Owińska


Akcja „Lech na landach” zawitała dzisiaj do Owińsk (gm. Czerwonak). Z dziećmi w piłkę zagrali piłkarze Kolejorza i były jego zawodnik, a obecnie wójt Czerwonaka Jacek Sommerfeld. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia autorstwa Rogera Gorączniaka. 

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

Sporty i gry zespołowe, taniec, sztuki walki. Do tego promocja zdrowego trybu życia poza aktywnością fizyczną, czyli konsultacje dotyczące mądrej i zbilansowanej diety, badanie składu masy ciała i wiele innych. To atrakcje, które czekały na mieszkańców Owińsk podczas czwartkowej wizyty Lecha Poznań.

– Nowy rok rozpoczął się już kilka dni temu, dlatego ponownie ruszamy z akcją „Lech na Landach” – mówi Wiktor Bednarek z działu promocji i reklamy Lecha Poznań. – Chcemy, aby dzieci z całej Wielkopolski uświadomiły sobie, że wyjście na podwórko czy szkolne boisko i pogranie w piłkę w jakiejkolwiek odmianie to dla nich najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Wspólnie walczymy o to, by najmłodsi zamienili telewizję, konsolę czy Internet na ruch na świeżym powietrzu – dodaje.

Kolejorz od ponad dwóch lat przy swoim projekcie za podstawowy cel stawia sobie promocję zdrowego trybu życia, zwłaszcza u najmłodszych. Właśnie dlatego „Lech na Landach” to przede wszystkim różnorodność. Uczestnicy akcji, która odwiedziła już kilkanaście wielkopolskich miast i miasteczek, mają do wyboru szeroki wachlarz dyscyplin sportu.

– Oprócz spotkania z piłkarzami i zajęć z Kolejorz Girls można było wziąć udział w zajęciach karate. Na stadionie pojawił się również Piotr Stańczak, ultramaratończyk, który zaprezentował sprzęt do biegania, a także przeprowadził krótką rozgrzewkę. Śmiechu w tą deszczową pogodę było co niemiara – wylicza Bednarek.

Podczas wydarzenie można było również poddać się badaniu poziomu cukru we krwi. Pomiaru dokonywała po raz kolejny Klinika Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego.

źródło www.lechpoznan.pl

Dodaj komentarz