Lech – ŁKS 2:0. Kolejorz znowu zwycięski!


Lech Poznań nie zwalnia tempa i znowu wygrywa! Tym razem ŁKS Łódź musiał uznać wyższość Kolejorza, który zasłużenie wygrał 2:0 (o:0). Gole zdobyli Joao Amaral i Kamil Jóźwiak. 

– Chcąc wspiąć się na górę tabeli, musimy punktować regularnie. Musimy nazbierać serię 3-4 zwycięstw, a wtedy dogonimy ekipy z górnej części. Wiem, że na to nas stać – mówił kilka tygodni temu opiekun poznańskiego zespołu Dariusz Żuraw. Dziś Lech potwierdził zwyżkę formy. Po raz pierwszy w sezonie odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i coraz śmielej doszlusowuje się do czołówki!

Gest wsparcia dla kontuzjowanych

Ani jednej zmiany w wyjściowym składzie nie dokonał trener Dariusz Żuraw w stosunku do poprzedniego spotkania ligowego. Taka sama jedenastka z łatwością poradziła sobie w ubiegłym tygodniu w meczu z Wisłą Płock. Szkoleniowiec poznaniaków postanowił nie eksperymentować w składzie.

Obecnie Lech cierpi na deficyt nominalnych prawych obrońców. Zarówno Tomasz Cywka, jak i Robert Gumny zmagają się z kontuzjami. Na tej pozycji do końca roku będzie ich zastępować Lubomir Satka. Piłkarze Kolejorza na rozgrzewkę wybiegli w specjalnych koszulkach, z wizerunkiem swoich kolegów z drużyny oraz z napisem: „Guma, Cywi, jesteśmy z Wami!”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz