Ławeczka studencka przed DS. „Hanka” (ZDJĘCIA)


Po pomnikach-ławeczkach prezentujących założycieli Wszechnicy Piastowskiej przyszedł czas na uhonorowanie studentów. Ławeczka prezentująca studenta i studentkę stanęła przez DS. „Hanka” przy al. Niepodległości w Poznaniu. Jej odsłonięcie odbyło się dzisiaj.

Skąd pomysł, aby kolejną uniwersytecką ławeczkę zadedykować właśnie studentom? – Stulecie było okazją do uczczenia wszystkich, którzy współtworzyli UAM przez lata jego istnienia – mówi prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska. – W tej społeczności ważną rolę odegrali studenci. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć i utrwalić pamięć o pokoleniach studentów, dać wyraz temu jak byli, są i będą ważni dla uczelni – dodaje prof. Kaniewska.

Lokalizacja pomnika jest nieprzypadkowa. Akademik „Hanka” mieści się w centrum miasta i jest najstarszym poznańskim domem studenckim. – Chcieliśmy ulokować ławeczkę w miejscu pięknym, uczęszczanym przez mieszkańców Poznania, należącym do uniwersytetu, do całej jego społeczności, bez względu na przynależność wydziałową. To pomnik wszystkich studentek i studentów. Liczę, że pięknie wrośnie w panoramę Poznania jako miasta akademickiego i będzie żyła jako miejsce spotkań, pamiątkowych fotografii, miejsce charakterystyczne i lubiane – mówi prorektor.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz