Lato na Targach przyciągnęło 17 tys. osób!


Ogromnym powodzeniem cieszyły się seanse kina plenerowego. Wśród 13 pokazów pojawiły się takie filmowe hity jak: „Bohemian Rhapsody”, „Green Book” czy „Zimna wojna”.

W czasie siedmiu tygodni atrakcji mieszkańcy Poznania mogli bezpłatnie skorzystać z plaży oraz strefy wypoczynku z hamakami, zajęć sportowych i rekreacyjnych, czytelni, bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, a dzieci z animacji i placu zabaw.

Na stałe w program Lata na Targach wpisały się „Środy zdrowe i międzypokoleniowe” – akcja społeczna organizowana z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych UMP (bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, warsztaty, profilaktyka i działania popularyzujące zdrowy styl życia).

Tegoroczna edycja obfitowała w wydarzenia tematyczne: „Piątki z PeWuKą” (czyli m.in. zwiedzanie terenu targów, spotkanie autorskie z Filipem Czekałą, współautorem książki „Pewuka. Cud nad Wartą”, prelekcje i gry miejskie związane w Powszechną Wystawą Krajową), wystawa aut zabytkowych z Automobilklubem Wielkopolskim, „Piłkarskie emocje z Akademią Reissa”, „Weekendowe warsztaty rolkowe z RollRunners”, dwa specjalne wydarzenia dla rolkarzy oraz wrotkarzy z Zico Racing.

Przy organizacji wydarzenia z Grupą MTP współpracowało 30 firm i instytucji. W przygotowanie Lata na Targach zaangażowało się blisko 100 osób.

Dodaj komentarz