Kupujesz nowe auto? Poznaj kilka trików na udane zakupy


Przymierzasz się do nabycia fabrycznie nowego samochodu? Skorzystaj z poniższych wskazówek, dzięki którym zakup faktycznie będzie udany – głównie ze względów finansowych. Twój domowy budżet będzie Ci za to wdzięczny.

Polacy chętnie decydują się na fabrycznie nowe auta. Zainteresowanie takimi pojazdami utrzymuje się na stabilnym poziomie – w styczniu 2019 roku zarejestrowano podobną liczbę samochodów w porównaniu z autami zarejestrowanymi w styczniu poprzedniego roku. Wyborom rodaków nie ma się co dziwić – nowe auta są znacznie mniej awaryjne, a w razie wad fabrycznych podlegają gwarancji. Gdyby były nieco tańsze, krąg zainteresowanych wyraźnie by się poszerzył. Można jednak samochód nabyć w taki sposób, aby wydatek nie stanowił nadmiernego obciążenia finansów.

Negocjuj cenę

Cena katalogowa najczęściej nie jest ceną ostateczną. Dealerzy mają świadomość, że klienci będą chcieli negocjować w tym zakresie, dlatego zawsze zostawiają sobie pewną „furtkę”.

Jeżeli chcesz nabyć samochód nieco taniej, uruchom swoje zdolności negocjacyjne. Przedstaw niepodważalne argumenty, dzięki którym za pojazd zapłacisz nieco mniej. Wysokość rabatów jest różna – wiele zależy m.in. od modelu pojazdu oraz wersji wyposażenia.

Trzeba mieć świadomość, że większe zniżki można zwykle otrzymać w przypadku nabycia auta znajdującego się „na stanie”. Jeśli nie zależy Ci na 100% personalizacji pojazdu, warto to wykorzystać.

Zaciągnij korzystny kredyt samochodowy

Jeżeli nie chcesz, aby zakup auta stanowił nadmierne obciążenie domowych finansów, zaciągnij kredyt samochodowy. Kalkulator internetowy pomoże Ci oszacować wysokość miesięcznej raty – tak, by była ona dopasowana do aktualnej sytuacji materialnej.

Chociaż standardowe kredyty mogą okazać się korzystne, zwróć uwagę na kredyt TCM oparty na cyklicznej wymianie pojazdów. Jego przykładem może być Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO wynosi 8,41%). Do najważniejszych atutów takiej formy finansowania zaliczyć można:

– niską ratę miesięczną – nawet o 40% niższą w porównaniu do standardowej raty,

– niski wkład własny – już od 10%,

– optymalny okres kredytowania – 36 lub 48 miesięcy,

– możliwość wymiany samochodu na nowy – po 3-4 latach użytkowania.

Jak duża będzie wysokość raty w tym przypadku? Jeśli chodzi o tego rodzaju kredyt samochodowy, kalkulator natychmiast oszacuje wysokość.

Skorzystaj z oferty outletowej

Chcąc obniżyć cenę samochodu, warto skorzystać z oferty outletowej. Trafiają tam auta, które nie zostały sprzedane podczas tzw. wyprzedaży rocznika.

Dodaj komentarz