#kulturanawynos – zaproś ją do swojego domu! [AKTUALIZACJA]


Poznańska kultura nadal działa – choć z konieczności w sieci. Instytucje kultury, także te pozarządowe, zawiesiły działalność stacjonarną, ale nie zwalniają obrotów. Zapraszamy na wycieczki po wystawach, projekcje filmowe czy koncerty, w których weźmiecie udział bez wychodzenia z domu. Prezentujemy przewodnik po najciekawszych kulturalnych adresach w poznańskiej kulturze! [AKTUALIZACJA: 3.04.20].

Barak Kultury 
Poznańska fundacja organizuje wirtualne… biuro podróży. W pierwszą wędrówkę Barak Travel zabierze widzów kulturoznawca prof. Krzysztof Moraczewski, muzykę stworzył Szymon Walenciak, nagranie zrealizował Kamil Krotofil. W planach kolejne odcinki!

Biblioteka Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich przygotowała dla czytelników podcasty. Są one publikowane na stronie www.bracz.edu.pl, na kanale Biblioteki Raczyńskich na Youtube i w serwisie Spotify. Wśród nich m.in. 4 odcink nagrań z serii Kanon lektur nieczytanych („Lalka”, „Wesele”, „Chłopi”, „Potop”, „Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Cierpienia młodego Wertera”, „Ludzie bezdomni”, „Nad Niemnem”, „Granica”).

Na kanałach biblioteki na YT i w serwisie Spotify pojawiają się także nagrywane przez bibliotekarzy audiobooki z klasyków powieści kryminalnej –  Edgara Allana Poe, Agathy Christie czy Joanny Chmielewskiej.

W ramach cyklu BRACZytanki biblioteka zadba również o najmłodszych czytelników. Na YT instytucji ukazują się krótkie filmy, na których bibliotekarze czytają dzieciom bajki.

  • LIVE: sobota, 4 kwietnia (godz. 10:00) – „Święta z tradycją. Wielka Noc” – podczas wirtualnego spotkania w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza uczestnicy dowiedzą się o najstarszych tradycjach związanych ze świętami Wielkanocy.
  • LIVE: sobota, 4 kwietnia (godz. 13:00) – „Powtórka przed, czyli wykłady dla maturzystów online”, to propozycja dla  wszystkich podchodzących w tym roku do matury. Dzięki cyklowi bezpłatnych spotkań, można usystematyzować swoją wiedzę z zakresu języka polskiego bez wstawania z kanapy.
  • LIVE: sobota, 18 kwietnia (godz. 13:00) – „Powtórka przed, czyli wykłady dla maturzystów online”.
Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz