Kultura w Poznaniu – plany na najbliższe lata


Nowa siedziba Teatru Muzycznego, tańsze bilety do teatrów, Społeczne Miejsce Kultury Olimpia. To tylko niektóre z projektów, które będą realizowane w najbliższych latach w Poznaniu. Zostały one przedstawione podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.


Kluczową inwestycją kulturalną w najbliższych latach będzie budowa nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu.

– Wierzę, że to kultura nadaje sens rozwojowi miasta, a uczestnicząc w niej, kształtujemy życie społeczne. Kultura jest także dobrem wspólnym i nie może być zawłaszczana przez żadną ideologię. Chcę, żeby udział w kulturze był po prostu codziennością, a mieszkanki i mieszkańcy Poznania mieli do niej jak najlepszy dostęp – deklaruje Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania.

Dom dla musicali

Kluczową inwestycją kulturalną w najbliższych latach będzie budowa nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu. Niedługo zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny na projekt budynku, który ma się mieścić przy ul. Skośnej – pomiędzy Akademią Muzyczną a torami kolejowymi. Zlokalizowany będzie w niewielkiej odległości od innych instytucji kultury – Filharmonii, Auli UAM, Teatru Wielkiego, czy CK Zamek.

– Budujemy najlepszy Teatr Muzyczny w Polsce. Nie mieścimy się już w obecnym budynku. Teatr odwiedza 150 tysięcy widzów, a chcielibyśmy móc ich gościć jeszcze więcej. Do tego przedsięwzięcia chcemy zaprosić również Ministerstwo Kultury, żeby pomogło nam w finansowaniu tej inwestycji – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz