Które lokalizacje stają się popularne?


Wybierając swoje nowe mieszkanie, klienci na rynku nieruchomości zwracają uwagę na lokalizację. Liczy się nie tylko pełne zaplecze handlowo-usługowe, ale także sąsiedztwo przyrody. Z tego powodu na popularności zyskują osiedla budowane w pobliżu Poznania, ale jednocześnie z dogodnym dojazdem.

Wśród miejscowości sąsiadujących ze stolicą Wielkopolski, od lat popularne są: Dąbrówka i Dopiewiec, Rokietnica, czy Komorniki. Coraz mocniej zyskuje Zalasewo w gminie Swarzędz, jedno z najbardziej zielonych miejsc na obrzeżach Poznania. Z kolei Murowana Goślina zachęca sąsiedztwem Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, o łącznej powierzchni blisko 10 000 ha. Tak atrakcyjne lokalizacje są idealne do zamieszkania, stąd nie dziwi, że budowane są kameralne osiedla deweloperskie.

Murowana odkryta na nowo

W Murowanej Goślinie, oddalonej od Poznania 20 minut drogi, powstaje osiedle Nowa Murowana. Przy ulicy Kolejowej i Rogozińskiej, już stoi pierwszy budynek, a już w I kwartale 2019 klienci odbiorą klucze do swoich mieszkań. W ramach tego etapu inwestycji, w trzykondygnacyjnym budynku wielorodzinnym znajdzie się 14 mieszkań. Przyszli mieszkańcy mają do dyspozycji lokale dwu- i trzypokojowe, o metrażu 48 – 65 m kw. Do mieszkań na parterze przynależą ogrody, a na piętrze – przestronne balkony. Trwa też budowa drugiego budynku z 29 lokalami. Dostępne są mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o zróżnicowanym metrażu. Inwestor zadba o części wspólne całego osiedla, jak drogi wewnętrzne, parking, tereny zielone, czy oświetlenie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz