Krew, chleb, białe suknie i taniec w gminie Tarnowo Podgórne


W sobotę odbędzie się kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana przez Stowarzyszenie Dar Serc we współpracy z poznańskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Organizatorzy czekają w godz. 8.00 – 16.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym przy ul. Szkolnej. Informacji na ten temat udziela p. Wojciech Janczewski, prezes Stowarzyszenia Dar Serc, tel.

Tego samego dnia (26 sierpnia) w Lusowie odbędzie się siódma edycja ogólnopolskiego festiwalu BLusowo – od pierwszej odbywającej się pod patronatem Naszego Głosu Poznańskiego. Gwiazdą wieczoru będzie, mieszkający w Lesznie, Amerykanin Chuc Frazier. W Lusowie zagra również legendarny poznański zespół Hot Water, który powrócił właśnie z pierwszą od lat nową płytą. Pojawi się też pierwsza w historii festiwalu artystka, która zagra na BLusowie już po raz drugi, a będzie nią mieszkanka naszej gminy, doskonale znana w świecie bluesowym, Joanna Pilarska. Atrakcje nie ograniczą się wyłącznie do koncertów.

Uwaga: z Poznania na festiwal najłatwiej dostać się startującym z Ogrodów autobusem linii 802. A dla wszystkich, którzy postanowią zostać do samego końca – mała niespodzianka. O północy z Lusowa pojedzie specjalny autobus powrotny na Ogrody.

Natomiast w niedzielę w Lusowie odbędą się Dożynki Gminne połączone z Powiatowym Przeglądem Zespołów Folklorystycznych w międzynarodowej obsadzie.

O 10.30 odprawiona zostanie dziękczynna msza św. kościele pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie, a po niej orszak dożynkowy przejdzie na przykościelny plac. Tam będzie możliwość skosztowania przysmaków przygotowanych na stoiskach sołeckich, obejrzenia obrzędów dożynkowych w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Modraki, a potem prezentacji międzynarodowych zespołów ludowych (m.in. z Bośni i Hercegowiny, Francji i Turcji).

Na zakończenie odbędzie się koncert pop-gospelowego zespołu TGD.

 

Dodaj komentarz