Kredyt na samochód dla firm – korzystne źródło finansowania | Nasz Głos Poznański

Kredyt na samochód dla firm – korzystne źródło finansowania


Kredyt na samochód dla firm wcale nie musi być wysoki. Sprawdź nowy model finansowania auta w kredycie z rynkową wartością końcową i wybierz najlepszą dla siebie opcję!

Czym jest kredyt na samochód dla firm z rynkową wartością końcową?

Kredyt samochodowy jest zobowiązaniem celowym, którym finansujesz zakup konkretnego pojazdu. Kredyt celowy oznacza, że środków pozyskanych dzięki niemu nie możesz przeznaczyć na żaden inny cel. Jednak kredyt na samochód dla firm z rynkową wartością końcową różni się od zwykłego – klasycznego kredytu samochodowego czy gotówkowego – tym, że oferuje przedsiębiorcy niskie miesięczne raty.

Na czym opiera się tradycyjny kredyt?

Przy klasycznym kredycie wysokość rat oparta jest na całkowitej cenie pojazdu. Aby były one akceptowalne dla przedsiębiorców, kredyt jest rozkładany na wiele lat. Tyle, że po spłaceniu takiego kredytu kupujący zostaje z kilkuletnim pojazdem o stosunkowo niskiej wartości, a na koniec i tak często decyduje się na kolejny nowy samochód na kredyt. Aby to zmienić, instytucje finansowe zdecydowały się na nowe, niemal rewolucyjne podejście do idei korzystania z samochodu, w tym wyliczania wysokości rat kredytowych.

Skąd biorą się niskie raty w kredycie z końcową wartością rynkową?

Po pierwsze, skracany jest okres kredytowania. Po drugie, raty w ofercie są wyliczane na podstawie prognozowanej utraty wartości pojazdu w okresie kredytowania, a nie całej ceny auta. Dzięki temu klienci spłacają jedynie mniej więcej połowę wartości samochodu. Pozwala to znacznie obniżyć raty i sprawić, że kredyt na samochód dla firm jest zdecydowanie korzystniejszy.

Jakie korzyści daje kredyt na samochód dla firm?

W efekcie co kilka lat klienci firmowi mogą zmieniać pojazdy na nowe. Po zakończeniu kontraktu, w ramach spłaty starego zobowiązania, zwracają bankowi poprzednio użytkowane auto. Dzięki temu korzystają stale z nowego lub prawie nowego, w pełni sprawnego i dobrze wyposażonego samochodu na gwarancji – a takie utrzymanie mobilności w biznesie jest niezwykle istotne. Nabywcy mogą przy tym zdecydować się na inny sposób zakończenia umowy kredytowej, np. spłacając jednorazowo pozostałą należność.

Kredyt na samochód dla firm z niską ratą – jak to wygląda w praktyce

Niska rata brzmi mało wyraziście, dopóki nie sprawdzisz w praktyce, ile ona wynosi w kredycie na nowy samochód. Takie wyliczenia możesz zrobić np. na stronach ŠKODA Financial Services przy pomocy kalkulatora ŠKODA Kredyt Niskich Rat. Kalkulator ten jest dedykowany kredytowi opartemu na nowoczesnym modelu finansowania.

Przykładowe wartości miesięcznej raty za ŠKODĘ Octavię w wersji podstawowej

ŠKODA Octavia w wersji podstawowej kosztuje 68 100 zł brutto. Możesz ją mieć już za dokładnie 1 proc. jej wartości miesięcznie – czyli za 681 zł. Wystarczy, że zaciągniesz zobowiązanie na 4 lata, wpłacisz wkład własny w wysokości 25 proc. wartości auta i zdecydujesz się na limit przebiegu pojazdu nie większy niż 20 tys. km. To atrakcyjne warunki, które z pewnością skuszą niejednego poszukującego kredytu na samochód dla firm.

Jeśli twoja firma nie planuje ponosić znacznych wydatków na auto na samym początku umowy, w produkcie ŠKODA Kredyt Niskich Rat, istnieje możliwość zakupu pojazdu bez wkładu własnego. Przy parametrach kredytu ustawionych w następujący sposób:

  • okres finansowania na 48 miesięcy,
  • 0% wkładu własnego,
  • 20 tys. rocznego przebiegu kilometrów.

Otrzymasz kalkulację miesięcznych rat na poziomie 1099 zł za nowe auto z salonu, w którą wliczone jest już ubezpieczenie komunikacyjne na pierwszy rok.

Dodaj komentarz