Kraina lodu na Starym Rynku (ZDJĘCIA)


Zespół filipińsko-kanadyjsko zwyciężył Poznań Ice Festival 2019. Tworzący go dwaj bracia w niedzielę wygrali w konkursie drużynowym, a dzień wcześniej zajęli dwa pierwsze miejsca w konkursie szybkiego rzeźbienia. Dwudniowy festiwal przyciągnął tysiące mieszkańców i turystów. Zdjęcia na końcu artykułu.

Po raz kolejny Stary Rynek stał się areną zmagań rzeźbiarzy w lodzie. Udział w zawodach Poznań Ice Festival wzięło 24 uczestników z 11 krajów świata. Oprócz rzeźbiarzy z Polski, w szranki stanęli zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Meksyku, Malezji, Filipin, Hiszpanii, Ukrainy, Kanady, Serbii, a nawet egzotycznego Iraku.

W tym roku na uczestników zabawy i gości, którzy przyszli obejrzeć zmagania zawodników, czeka mała zmiana. Festiwal przeniósł się na zachodnią ścianę rynku, pomiędzy ulicami Paderewskiego i Zamkową.

Pierwszego dnia zmagań można było zobaczyć widowiskowy konkurs Speed Ice Carving. Zadaniem uczestników, rywalizujących pojedynczo, było odtworzenie w lodzie konkursowego wzoru – liczył się czas, bowiem otrzymali na to zaledwie kilkadziesiąt minut. Zadanie było ukłonem w stronę Uniwersytetu Poznańskiego obchodzącego w tym roku 100 lat. Zawodnicy musieli wyrzeźbić front Collegium Minus.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz