KOZIEGŁOWY: „Kino za trzy zeta” – święta polskie


GOK Sokół w Czerwonaku zaprasza do CKiR w Koziegłowach na spotkanie z cyklu „Kino za trzy zeta” – Święta Polskie. Cykl ten obejmuje trzynaście filmów polskich związanych ze świętami obchodzonymi w naszym kraju. Wszystkie filmy zostały zrealizowane przez TVP. Tematyka jest psychologiczna i moralna, jednak wiele z nich zawiera w sobie sporą dawkę humoru.

18 stycznia o godzinie 19:00 zaprezentujemy:

„Barbórka” Macieja Pieprzycy. Aby uświetnić obchody Barbórki dyrektor kopalni zaprasza na akademię gwiazdora telenoweli- Jakuba. Powitać aktora ma Basia, pracownica kopalni. Przybyszom ze stolicy górnicy dotychczas znani byli głównie ze strajków i burd pod siedzibami władz w Warszawie. Jakub i jego koledzy nie rozumieją przywiązanych do tradycji Ślązaków, ich uporządkowanego życia toczącego się powoli swoim torem. Z kolei miejscowi krzywo patrzą na nastawionych na sukces, goniących za pieniędzmi przyjezdnych. I aż ich swędzą ręce, aby skarcić zapatrzonych w siebie i wywyższających się gości z Warszawy.  Ale dla Basi i Jakuba spotkanie to stanowi szansę na coś więcej. Jak zakończy się ich flirt? W filmie zobaczymy Iwonę Sitkowską, Marcina Dorocińskiego, Grażynę Bułke, Roberta Talarczyka, Tadeusza Madeja, Grażynę Zielińską

8 lutego o godzinie 19:00 zaprezentujemy „Miłość w przejściu podziemnym” w reżyserii Janusza Majewskiego. Bogdan był kiedyś muzykiem w orkiestrze w Krakowie, później dziennikarzem w cenionym piśmie muzycznym. Obecnie posługuje się pseudonimem Mozart i wiedzie życie kloszarda na warszawskim Dworcu Centralnym. Zarabia na życie grą na akordeonie i jest bardzo szczęśliwy. Z pobłażaniem patrzy na tych, którzy stale gdzieś biegną, czymś się denerwują. Pewnego dnia ktoś podrzuca mu różową kopertę z listem i 50 tys. złotych. Anonimowa ofiarodawczyni wspomina ich miłosny związek sprzed lat i …… W filmie zobaczymy Wojciecha Malajkata, Karolinę Gruszkę, Martę Klubowicz, Joannę Liszowską, Małgorzatę Sochę. Scenariusz napisał laureat Nagrody Literackiej Nike Jerzy Pilch.

Wejściówki na seanse można kupować w cenie 3 złotych w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.

Iza Jarczyk

Dodaj komentarz