Koszykarze wrócili na parkiety LAK

Zakończyła się przerwa świąteczno-noworoczna w rozgrywkach Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej. W ostatniej kolejce rozegrano tylko trzy spotkania, a w najbardziej ciekawym meczu koszykarze Goggle podejmowali Hoppecke.

LAK_Raiffeisen-Bank
Początek spotkania pomiędzy Goggle a Hoppecke należał do gospodarzy, którzy dzięki skutecznej grze Krzysztofa Szuby prowadzili po pierwszej kwarcie meczu 19:9. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało. Punkty zdobywane przez Macieja Pawlika oraz Grzegorza Krauze (wspólnie zdobyli ich 33), których w walce na tablicach dzielnie wspierał Sebastian Konwiński pozwoliły graczom Hoppecke szybko zniwelować ponoszone straty. Na koniec trzeciej kwarty Hoppecke wyszło nawet na prowadzenie, ale koszykarze Goggle nie zawiedli swoich kibiców i wygrali 57:53. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w tym spotkaniu Tomasz Szafrański, który zdobył dla Goggle 10 punktów i zaliczył 14 zbiórek.

Ciekawie i emocjonująco było również w pojedynku zespołów Late Basket z Raiffeisen Bank. Do przerwy bankowcy za sprawą skutecznie grającego w tym spotkaniu Pawła Matysiaka prowadzili z wyżej notowanym rywalem 23:20. Decydującą dla losów meczu okazała się być jednak trzecia odsłona spotkania. Agresywna obrona i łatwo zdobywane punkty przez koszykarzy Late, pozwoliły im wygrać kwartę w stosunku aż 17:4. Wywalczonej w tej części gry przewagi doświadczony zespół Late Basket nie odda; już do ostatniej syreny spotkania i pokonał Raiffeisen Bank 49:41. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli w tym meczu – Albert Skowroński 9 i Miłosz Wójcik 8.

Natomiast koszykarze Chyżych Dziadków tylko przez dwie kwarty stanowili równorzędnego przeciwnika dla zespołu Kerry Polska. Dziadki za sprawą skutecznie grających w tej części spotkania Jarosława Domańskiego (12 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty) oraz Jarosława Wiśniewskiego prowadziły do przerwy 25:24. Po zmianie stron zawodnicy Kerry Polska wzmocnili obronę i zdecydowanie poprawili skuteczność w grze w ataku, przez co szybko uzyskali znaczącą przewagę punktową. Wygrane kwarty 27:11 i 18: 11 pozwoliły ekipie Kerry Polska pokonać ostatecznie drużynę Chyżych Dziadków  69:47. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Daniel Blumczyński – 13.

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej rozegrane zostaną już w najbliższy piątek, 16 listopada 2014 roku w hali sportowej CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w grupie B pomiędzy aktualnym liderem i wiceliderem grupy – zespołami Dolewka.pl i Kerry Polska. Początek meczu o godzinie 21.00. W pozostałych spotkaniach zmierzą się ekipy Late Basket z Politechniką, Raiffeisen Bank z Chyżymi Dziadkami oraz Lobos Locos z Big Plusem.

Goggle – Hoppecke 57:53

Goggle: Szuba 18, Szafrański 10, Jujeczka 9, Zygman 9, Dudek 6, Foerster 3, Friedrich 2, Lubiński 0, Łańczak 0.

Hoppecke: Pawlik 21, Krauze 11, Konwiński 7, Bębenkowski 6, Koralewski 4, Lijewski 2, Pajchrowski 2, Plackowski 0.

Late Basket – Raiffeisen Bank 49:41

Late Basket: Skowroński 9, Wójcik 8, Dobrowolski 7, Stróżyński 5, Augustynowicz 4, Dudziński 4, Górecki 4, Jakubek 4, Kotkowski 4, Klonowski 0.

Raiffeisen Bank: Matysiak 21, Burek 6, Jaracz 6, Kaczmarski 4, Zygmunt 4, Dominiak 0, Gouldeman 0, Pikuła.

Chyże Dziadki – Kerry Polska 47:69

Chyże Dziadki: Domański 12, Drażba 8, Sierżant 8, Wiśniewski 7, Sobiech 6, Paupa 4, Dąbrowski 2, Wiese.

Kerry Polska: Blumczyński 13, Duber 11, Nowak M.11, Dajksler 10, Szymanowski 10, Wasiński 10, Nowak P.2, Stańko 2, Łagodzki 0.