Kościaniacy wygrali Ligę Mistrzów Reiss Cup 2019


Zwycięstwem zespołu żaka starszego AP Reissa Kościan zakończyła się rywalizacja w Lidze Mistrzów Turnieju Regionów w ramach Reiss Cup 2019 w Gostyniu. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do kościaniaka Aleksandra Skorackiego. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Czołowe zespoły żaka starszego w 14 miejscowości rywalizowały w sobotnie popołudnie z prestiżowym Turnieju Reiss Cup 2019 w Hali Sportowej ZSO w Gostyniu. Drużyny z uwagi na poziom i osiągnięcia zostały podzielone na grupy: Liga Mistrzów i Liga Europy, a rywalizowały na specjalnie przygotowanych boiskach mobilnych, których podłoże przypomina muraw.

W gronie faworytów imprezy była drużyna żaka starszego Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, która jest m.in. brązowym medalistom Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka pewnie wygrali spotkania z zespołami z Jarocina, Kępna, Dopiewa, Rokietnicy i choć ulegli reprezentacji okręgu kaliskiego w początkowej fazie turnieju to w finale z Gostyniem pokazali się z bardzo dobrej strony. Szybko otworzyli wynik spotkania i wyszli na prowadzenie 2:1, aby ostatecznie wygrać 4:3. Podczas ceremonii wręczenia nagród tytuł najlepszego bramkarza powędrowała do Aleksandra Skorackiego z Kościana.

– To wspaniałe zakończenie sezonu dla moich wychowanków, którzy w mijającym powoli 2019 roku pokazali, że nawet zespół z małego Kościana może dołączyć do grona czołowych drużyn północno-zachodniej Polski. Sukces cieszy, ale popełniliśmy też sporo błędów i zimą będziemy ciężko pracować, aby wychować zawodników na przyszłość, którzy zagrają w zespołach Akademii Piłkarskiej Reissa w Centralnej Lidze Juniorów – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Klasyfikacja Turnieju Regionów Reiss Cup 2019 w Gostyniu:

LIGA MISTRZÓW:
1. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan
2. Akademia Piłkarska Reissa – Gostyń
3. Akademia Piłkarska Reissa – Kalisz
Najlepszy zawodnik: Igor Gertchen (Gostyń)
Najlepszy bramkarz: Aleksander Skoracki (Kościan)

LIGA EUROPY:
1. Akademia Piłkarska Reissa – Leszno
2. Akademia Piłkarska Reissa – Dopiewo
3. Akademia Piłkarska Reissa – Rokietnica
Najlepszy zawodnik: Maks Paul (Leszno)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Kaczmarek (Dopiewo)

Występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kościan i MOSiR Kościan. Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Reissa prowadzi nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych w lokalizacji Kościan: Skrzat (4-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat). Więcej informacji na www.akademiareissa.pl lub pod tel. 606 976 oraz email t.wozniak@akademiareissa.pl.

Dodaj komentarz