Koronawirus – co robić, gdy bliski trafi do szpitala?


Co zrobić, gdy ktoś bliski zachoruje na Covid-19 i trafi do szpitala im. J. Strusia? Gdzie szukać informacji o jego stanie, jak skontaktować się z lekarzami i w jaki sposób dostarczyć pacjentom potrzebne rzeczy?

Chory, który przyjeżdża do szpitala im. J. Strusia, zwykle w pierwszej kolejności trafia na SOR – Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tam przejmują go lekarze, którzy zapewniają pacjentowi pierwszą, niezbędną pomoc, a następnie decydują, na jakim oddziale powinien przebywać. To, jaki numer telefonu należy wybrać, aby poznać informację o stanie zdrowia pacjenta, zależy właśnie od tego, na jaki oddział on trafi.

Najprostszym sposobem, by się tego dowiedzieć, jest telefon na rejestrację SOR: 61 873 93 46. Po podaniu imienia i nazwiska pacjenta personel dyżurujący jest w stanie szybko ustalić, gdzie przebywa chory. Następnie wystarczy zadzwonić bezpośrednio na odpowiedni oddział. Pełną listę z numerami telefonów wraz z godzinami udzielania informacji można znaleźć na stronie szpitala: szpital-strusia/wazne-informacje-covid.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz