KORONAWIRUS: burmistrz Buku o sytuacji w gminie


– Do tej pory u żadnego mieszkańca naszej gminy nie stwierdzono zakażenia koronawirusem – poinformował na facebooku burmistrz gminy Buk Paweł Adam, który prowadzi aktywną kampanię informacyjną w tym trudnym czasie stanu zagrożenia epidemiologicznego. – Jednak ze względu na coraz liczniejsze powroty naszych mieszkańców z zagranicy, rośnie liczba osób objętych obowiązkową kwarantanną domową.

Burmistrz Buku przypomniał, że wzrosła kara za złamanie kwarantanny do 30 tys. złotych oraz, że od 25 marca do 11 kwietnia obowiązują kolejne ograniczenia i obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z koronawirusem. W przypadku nieuzasadnionego złamania ograniczeń grozić będzie kara mandatu w wysokości nawet do 5 tys. zł.

– Informuję również, że druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych konsekwentnie objeżdżają ulice naszego miasta, prowadząc akcję informacyjną dotyczącą stanu epidemii i rozpowszechniając apel o pozostanie w domach i ograniczenie naszych wyjść tylko do załatwienia niezbędnych spraw życia codziennego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz