Koncert Charytatywny UAM #PomozWladcyMorz


VIII edycja akcji charytatywnej UAM #PomozWladcyMorz odbyła się 16 kwietnia w auli uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1.

Tym razem pomoc udzielona jest 6-letniemu Jeremi Boczko – synowi absolwentki Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, a dziś doktorantki w Instytucie Językoznawstwa. Zmaga się on z powikłaniami zarażenia wirusem cytomegalii w życiu płodowym. Choć z reguły bywa on niegroźny, to w tak malutkim organizmie wyrządził ogromne spustoszenie. Bohater akcji, mały Władca Mórz, zmaga się m.in. z małogłowiem, zaburzonym wchłanianiem, spastyką mięśni (nadmierne napięcie wywołane zaburzeniami pracy mózgu).
16 kwietnia zagrali Liber & INA, Michał Kowalonek (Myslovitz), SWIERNALIS, Michał Kmieciak. Koncertowi towarzyszyły licytacje, w trakcie których można było nabyć m.in.: płytę z autografem Andrea Bocelliego (biały kruk!), obrazy Igora Morskiego, konstytucję przekazaną przez RPO Adama Bodnara, książkę przekazaną przez R. Biedronia, koszulkę z napisem Konstytucja przekazaną przez Klub Poselski Nowoczesna, koszulkę piłkarza Mariusza Stępińskiego – reprezentanta polskiej kadry z autografem, liczne vouchery (w tym na wybielanie zębów w klinice Candeo o wartości 1000 PLN czy tatuaż o wartości 400 PLN).
Prowadzenia wydarzenia podjął się Bartłomiej Jędrzejak (TVN/TVN24) oraz Monika Kubiaczyk (WTK). Należy podkreślić, iż zespoły jak i prowadzący wystąpili w 100% pro publico bono!

Fot. Roger Gorączniak

Dodaj komentarz