Komunikacja miejska coraz bardziej przyjazna


Festyn w zajezdni tramwajowej na Franowie, który odbył się w niedzielę, 16 września, był jedną z pierwszych imprez bogatego programu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (15-22 września). Zobacz zdjęcia na końcu artykułu.

Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”.

Nie zabrakło więc promocji komunikacji miejskiej, a Poznań pochwalić się może nie tylko taborem – jednym z nowocześniejszych w Polsce (w bliższych miesiącach na ulice miasta wyjedzie kolejnych 50 w stu procentach niskopodłogowych tramwajów, a wyjechało już 37 autobusów i będzie za rok 21 elektrycznych), ale także najnowocześniejszą zajezdnią na Franowie, funkcjonującą od 6 lat. Właśnie tam, w minioną niedzielę – podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – pokazana została komunikacja miejska „od kuchni”; zaprezentowany został tabor – tramwaje i autobusy, a także sprzęt techniczny do obsługi transportu publicznego. Przybliżone zostały także alternatywne formy przemieszczania się, czyli komunikacja publiczna, czy skutery i hulajnogi elektryczne oraz rowery, a także pojazdy hybrydowe, które powodują, że do atmosfery przedostaje się mniej szkodliwych cząstek, a także przyczyniają się do zmniejszenia liczby aut na poznańskich ulicach.

Na festynie tradycyjnie już nie zabrakło strefy zabaw dla dzieci. Były tam m.in.: dmuchańce, euro bungee, zabawy komunikacyjne, gra „Zjazd do zajezdni”, itp., animacje sportowe z Akademią Piłkarską Reissa.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz