Kominek elektryczny – jak działa i kiedy warto go kupić?


Jeśli marzysz o kominku, ale nie możesz pozwolić sobie na zainstalowanie tradycyjnego pieca opalanego drewnem, nic straconego! Nowoczesny kominek elektryczny sprawdzi się w każdym miejscu, nawet w małym mieszkaniu w bloku. Zobacz, jak działa, czym się charakteryzuje i kiedy warto się na niego zdecydować.

naszglospoznanski.pl(2)

Ogień jak prawdziwy

Kominek elektryczny to urządzenie wykorzystujące nowoczesne technologie. Dzięki nim „ogień” do złudzenia przypomina prawdziwy. Trójwymiarowe żarzące się polana drewna, trójwymiarowe płomienie oraz efekt dymu sprawiają, że imitacja ta jest naprawdę bliska pierwowzorowi. Efektowne płomienie w kominku elektrycznym powstają dzięki zastosowaniu ultradźwięków do wytworzenia mgły wodnej – odpowiednie jej podświetlenie za pomocą diod LED pozwala uzyskać trójwymiarowy obraz. Dodatkowo palenisko sprawiające wrażenie przestrzennego podkreśla naturalny, tradycyjny charakter kominka. Warto wiedzieć, że urządzenie to jest energooszczędne i bezobsługowe. Montaż nie sprawia problemu, ponieważ nie wymaga podłączenia do żadnych instalacji. Jedyną pracą, jaką należy wykonać, jest wetknięcie wtyczki do gniazdka elektrycznego. Utrzymanie kominka elektrycznego również nie nastręcza problemów. Szyba oraz ścianki urządzenia nie brudzą się w trakcie eksploatacji; należy jedynie uzupełniać wodę w specjalnym zbiorniku. Sterowanie kominkiem elektrycznym obejmuje poziom jasności płomieni oraz moc ogrzewania. Niektóre urządzenia wyposażone są w pilota, inne obsługiwać trzeba ręcznie.

Rodzaje kominków elektrycznych

Kominki elektryczne dostępne są w wielu różnych wariantach. Najpopularniejszym rodzajem są urządzenia ścienne, przystosowane do zawieszania na ścianie. Chętnie wybierane są także modele wolnostojące, imitujące tak zwane „kozy”, rzadziej spotykane są kominki narożne. W sklepach bez trudu znajdziemy również wkłady kominkowe zasilane prądem elektrycznym, przeznaczone do zabudowy. Tego rodzaju urządzenia można po prostu wbudować w ścianę lub filar lub obudować na wzór tradycyjnego kominka.

Kiedy sprawdzi się kominek elektryczny?

Kominek elektryczny sprawdzi się w każdym wnętrzu. Nada się zarówno do domu jednorodzinnego, w którym nie chcemy borykać się z ciągłymi zabrudzeniami wkładu, jak i do mieszkania w budynku wielomieszkaniowym, w którym nie możemy zamontować tradycyjnego kominka. Urządzenie to jest wygodne i łatwe w montażu oraz w obsłudze. Jest czyste, nie dymi, nie powoduje powstawania sadzy, nie wymaga czyszczenia. Jest to też rozwiązanie w pełni bezpieczne – nie emituje spalin, nie stwarza ryzyka pożaru lub poparzenia. Dodatkową zaletą kominka elektrycznego jest fakt, że może on pełnić nie tylko rolę dekoracyjną, ale także praktyczną. Termowentylatory zamontowane w urządzeniu pozwalają na emitowanie ciepła i ogrzewanie wnętrza pomieszczenia.

Kominek elektryczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o tradycyjnym kominku, a z różnych względów nie mogą go zamontować w mieszkaniu. Jest to urządzenie bezpieczne, czyste, oszczędne i niezwykle efektowne.

Trackbacks for this post

  1. […] Moc wkładu musimy dobrać do wielkości ogrzewanej powierzchni. Jak kominek zostanie wyposażony w tak zwany płaszcz wodny, to jest w stanie ogrzewać także wodę użytkową. Takich możliwości niestety nie zapewnia kominek elektryczny. Najlepszy jest on do ogrzewania pomieszczenia, w jakim stoi. Ma jednak tę zaletę, że jest urządzeniem mobilnym, więc można go przenosić do różnych pomieszczeń i dzięki temu dogrzewać inne pokoje. Więcej pod linkiem http://naszglospoznanski.pl/kominek-elektryczny-jak-dziala-i-kiedy-warto-go-kupic/ […]

  2. […] Moc wkładu musimy dobrać do wielkości ogrzewanej powierzchni. Jak kominek zostanie wyposażony w tak zwany płaszcz wodny, to jest w stanie ogrzewać także wodę użytkową. Takich możliwości niestety nie zapewnia kominek elektryczny. Najlepszy jest on do ogrzewania pomieszczenia, w jakim stoi. Ma jednak tę zaletę, że jest urządzeniem mobilnym, więc można go przenosić do różnych pomieszczeń i dzięki temu dogrzewać inne pokoje.

Dodaj komentarz