Kolejne remonty na trasach tramwajowych


W dwóch rejonach Poznania zaczną się 15 kwietnia remonty na trasach tramwajowych: na odcinku od ronda Śródka do Miłostowa oraz na ul. 28 Czerwca 1956 r. W pierwszym z wymienionych, gdzie prowadzona będzie wymiana węzła rozjazdowego na Śródce oraz sieci trakcyjnej, potrwa 2 miesiące; w drugim –  do końca kwietnia – przeprowadzone zostaną naprawy torowiska. W tym czasie tramwaje i autobusy miejskie kilku linii zmienią trasy. Prace te przeprowadzone zostaną w ramach remontów zaplanowanych w 2019 r.

Oto szczegóły, o których poinformowały ZTM i MPK w Poznaniu:

W poniedziałek, 15 kwietnia, rozpoczną się prace związane z wymianą sieci trakcyjnej w ciągu ul. Warszawskiej i węzła rozjazdowego na rondzie Śródka. W związku z tym, tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane do pętli na Zawadach, natomiast od ronda Śródka do Miłostowa kursować będzie autobus za tramwaj T6. Dodatkowo, na odcinku rondo Śródka-Miłostowo pasażerowie będą mogli – na podstawie biletów ZTM – podróżować autobusami swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407.

Od 15 kwietnia MPK w Poznaniu przystąpi do wykonywania napraw torowiska na ul. 28 Czerwca 1956r. (na odcinku od ul. Krzyżowej do Hetmańskiej). W związku z tym przez ok. dwa tygodnie zmienionymi trasami będą kursować tramwaje linii nr 2, 9, 10 i 11 oraz autobusy linii 151, 171 i 243.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis zmienionych tras:

Linia nr 2

OGRODY – … – Królowej Jadwigi – Matyi – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC

Linia nr 9

PIĄTKOWSKA – … – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – RYNEK WILDECKI – Wierzbięcice – Królowej Jadwigi – Strzelecka – … – PIĄTKOWSKA

Linia nr 10

POŁABSKA – … – Matyi – Wierzbięcice – RYNEK WILDECKI – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Matyi – … – POŁABSKA

Linia nr 11

PIĄTKOWSKA – … – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC

Linia nr 151

  1. SOBIESKIEGO – … – Towarowa – Przemysła II – Wujka – Przemysłowa – ROBOCZA

(w kierunku Os. Sobieskiego – wjazd na przystanek przy galerii handlowej Avenida)

Linia nr 171

WICHROWE WZGÓRZE – … – … Przemysła II – Przemysłowa – 28 Czerwca 1956 – Krzyżowa – Dolna Wilda – Hetmańska – Rolna – … – OS. DĘBINA

(w drugim kierunku: OS. DĘBINA – … – Rolna – Pamiątkowa – Robocza – Przemysłowa – … Towarowa – … – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 243

RONDO KAPONIERA – … – al. Niepodległości – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 – Krzyżowa – Dolna Wilda – Hetmańska – Rolna – … – OS. DĘBINA / LUBOŃ KRĘTA

(w drugim kierunku: OS. DĘBINA / LUBOŃ KRĘTA – … – Rolna – Pamiątkowa – Robocza – Przemysłowa – Matyi – al. Niepodległości – RONDO KAPONIERA)

Utworzone zostaną dodatkowe przystanki: „Pamiątkowa” na ul. Pamiątkowej, „Kilińskiego” na ul. Krzyżowej oraz „Robocza” w rejonie pętli Robocza i „Rynek Wildecki” przy Rynku Wildeckim.

Oprac.: AS

Zdjęcia: Andrzej Świątek

 

Dodaj komentarz