Kolejne klasy patronackie w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu


Dzisiaj, w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, zawarto porozumienie między szkołą a firmą Volkswagen Poznań na otwarcie nowych klas pod patronatem największego pracodawcy w Wielkopolsce. Ta powiatowa placówka kształcić będzie w zawodach technik informatyk oraz technik automatyk.

– To kolejny etap w rozwoju szkoły. Tym razem, pod opieką jednego z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, znajdą się klasy kształcące w zawodzie technik informatyk oraz technik automatyk – powiedział Przemysław Jankiewicz, dyrektor ZS nr 1 w Swarzędzu. – To dla nas bardzo ważne, gdyż obecnie w gospodarce nic nie dzieje się bez informatyzacji.
Dzięki współpracy pomiędzy ZS nr 1 w Swarzędzu oraz Volkswagenem Poznań, w szkole od 2005 r. funkcjonują 4 klasy, w których uczniowie uczą się takich zawodów jak: elektromechanik pojazdów samochodowych, mechatronik, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych.
– Tego typu współpraca daje korzyści szkole, uczniom oraz firmie – mówili zgodnie uczniowie technikum, klasy pierwszej, o profilu informatycznym, którzy wzięli udział we wtorkowym spotkaniu. – Szkoła zyska sprzęt. A my skorzystamy z fachowych praktyk – dodawali.
W związku z podpisywaniem tego typu porozumień korzyści jest zdecydowanie więcej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz