Kolejna konsultacja Kadry WZPS w Starych Oborzyskach


W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Aż 60 siatkarek i siatkarzy z różnych stron regionu wzięło udział w zgrupowaniu naborowym Kadr WZPS rocznika 2006 w Starych Oborzyskach.

Trener Marcin Orlik podczas zgrupowania sprawdził aż 35 dziewcząt z wielkopolskich klubów, a trener Piotr Robakowski powołał 25 chłopców. Nad całością czuwał trener koordynator Kadr Młodzieżowych WZPS Janusz Polaszek. Dla Kadr Wielkopolski rocznika 2006 imprezą docelową jest udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w dniach 15-19 maja 2020 roku.

– Pełnowymiarowa 3 sektorowa hala sportowa wraz z zapleczem daje pełne możliwości przeprowadzenia testów na potencjał motoryczny zawodniczek i zawodników. Przeprowadzono także testy z umiejętności technicznych z piłki siatkowej. Po za tym trenerzy w trakcie zorganizowanych małych gier i fragmentów gry mieli możliwość obserwowania młodych adeptów siatkówki. Zebrany materiał posłuży do wyłonienia najlepszych oraz perspektywicznych zawodniczek i zawodników do dalszego szkolenia w Kadrze Wielkopolski KWM 2006 – tłumaczy prezes WZPS, Jacek Broński.

Przypomnijmy, że w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz