Kobieca piłka coraz bardziej popularna. Trwa nabór do APR Ladies.


Nietrudno zauważyć, że świat piłki nożnej cały czas się zmienia i ulega ciągłemu rozwojowi. W zeszłym tygodniu po raz pierwszy w historii doceniono „piękniejszą” stronę futbolu i podczas corocznej gali France Football nagrodzono Złotą Piłką zawodniczkę Olimique Lyon, Ade Heberger. Akademia Piłkarska Reissa również podąża z duchem czasu i tworzy nową drużynę przeznaczoną wyłącznie dla dziewczynek, która będzie trenować na najnowocześniejszym obiekcie sportowym w Poznaniu czyli APR Arena Dębiec.

Od początku istnienia klubu szeregi Akademii Piłkarskiej Reissa zasila pokaźna liczba dziewczyn. Treningi pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, pozwolił im na spełnienie piłkarskich marzeń. Warto tutaj wspomnieć o dwóch wychowankach Akademii, a mianowicie o Alicji Piechockiej i Marii Jakubowskiej, które są reprezentantkami kraju w kobiecej piłce nożnej U-15.

– Od momentu, kiedy zaczęłam grać w piłkę, zawsze marzyłam o tym, aby zagrać z orzełkiem na piersi, więc postanowiłam dużo pracować. Każdy trening był dla mnie ważny. Uważam, że Akademia Piłkarska Reissa to dobre miejsce dla osób rozpoczynających swoją przygodę z piłką nożną. Na treningach wszyscy byliśmy równi, każdy mógł, bez względu na umiejętności, czy jest dziewczyną, czy chłopakiem rozwinąć swoją pasję jaką jest piłka nożna – mówi Alicja Piechocka. Ponadto wiele piłkarek trenujących w Akademii Piłkarskiej Reissa stanowi o sile swoich zespołów występujących w Ligach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Rosnące zainteresowanie piłką wśród dziewczynek często zderza się z brakiem odpowiednich warunków do treningu. Dlatego, aby rozwijać potencjał kobiecego futbolu Akademia Piłkarska Reissa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. APR Ladies to drużyny piłkarskie stworzone z myślą o dziewczynkach, które chcą rozpocząć profesjonalne treningi piłkarskie pod okiem wykwalifikowanej kadry.  Ponadto zespół będzie miał do dyspozycji najnowocześniejszy obiekt sportowy w Poznaniu czyli APR Arena Dębiec.

W chwili obecnej Akademia Piłkarska Reissa prowadzi nabory dla dziewczynek w wieku 4-12 lat.  Nie prowadzi selekcji, każda chętna zawodniczka może dołączyć do klubu. Drużyny prowadzone są w kategoriach wiekowych 4-6, 7-9 oraz 10-12 lat. Klub zaprasza na 2 darmowe treningi zapoznawcze w APR Ladies.

Co wyróżnia Akademię Piłkarską Reissa:

  • wieloletnie doświadczenie w tworzeniu struktur akademii piłkarskich,
  • wykwalifikowana kadra,
  • system treningu dopasowany do potrzeb dziewczynek,
  • nowoczesne ośrodki treningowe.

– Nasze trenerki odpowiedzialne za APR Ladies, zdobywały wieloletnie doświadczenie szkoleniowe oraz zawodnicze. Posiadają kwalifikacje i licencje UEFA. Od kilku lat z powodzeniem prowadzą drużyny w strukturach Akademii Piłkarskiej Reissa. Ich wiedza poparta o unikatowy system szkolenia skonstruowany na potrzeby APR Ladies pozwala na stały monitoring i rozwój piłkarek – informuje Szymon Cejba z Akademii Piłkarskiej Reissa.

Zapisy i treningi

Zapisy są już aktywne: Przejdź do formularza rejestracyjnego i wybierz lokalizację:

Poznań – APR Ladies (Dziewczynki) lub Baranowo – APR Ladies (Dziewczynki)

Klub informuję, że jeżeli córka trenuje już w Akademii Piłkarskiej Reissa i Rodzice są zainteresowaniem przepisania piłkarski do drużyny dziewczynek powinni się skontaktować z klubem: tel. kom. 508 670 262 lub a.koba@akademiareissa.pl Akademia Piłkarska Reissa informuje, że wystartowała również z drugim projektem dla dziewczynek – cheerleaderki Orange Panthers. Tutaj dowiesz się więcej o drużynie. 

Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Dodaj komentarz