Kleszczewskie Zaduszki z Kulturą


Tybet, ewangelickie nekropolie i Leski. Kleszczewskie Zaduszki z Kulturą odbędą się już czwarty raz i zapowiadają się na kolejną ucztę dla ucha i ducha. Patronat objął „Nasz Głos Poznański”.

17 listopada otwarta zostanie wystawa zdjęć Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Przedstawiają one wielkopolskie, kompletnie zapomniane i zaniedbane cmentarze ewangelickie.  To miejsca, które powoli, ale skutecznie znikają z naszego krajobrazu, choć ciągle są miejscem sprzyjającym refleksji.
Tego dnia, podobnie jak rok temu, Kleszczewskie Zaduszki z Kulturą zabrzmią także dźwiękiem mis tybetańskich i instrumentów etnicznych. Słyną one z niesamowicie ralaksujących, kojących nerwy i terapeutycznych właściwości. Aby skorzystać z tych zalet wystarczy wziąć ze sobą coś wygodnego do leżenia i okrycia (koc, karimata).

Punkt kulminacyjny wydarzenia odbędzie się 18 listopada. Będzie to kameralny koncert w wykonaniu Leskiego. To tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta. Jego piosenki łączą w sobie wrażliwość, melodyjność i lekkość, którym sprzyjają także pisane po polsku słowa. W czerwcu 2015 roku ukazała się debiutancka płyta Leskiego zatytułowana „SPLOT”. Rok później odebrał nagrodę Mateusza Trójki w kategorii muzyka rozrywkowa – debiut roku, a także zagrał koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki.

Wydarzenie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczewie, partnerem jest Starostwo Powiatu Poznańskiego, a medialnym „Nasz Głos Poznański”. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. MF

 

Dodaj komentarz