Klawesyn na niedzielne rodzinne popołudnie


Pomysł na cykl koncertów o nazwie Niedziela z klasyką urodził się jeszcze latem. Obecny kształt tego cyklu utrzymuje się od połowy września kiedy to organizację zajęło się A&K Production House.

W ciągu trwania cyklu w Museum Cafe można było usłyszeć takie instrumenty jak Fortepian, skrzypce, altówka, gitara klasyczna, akordeon, harfa, wibrafon, lutnia….w najbliższa niedzielę 10 listopada będzie unikalna okazja usłyszeć klawesyn i flet traverso, w kolejną kontrabas, następnie wibrafon i perkusjonalia…

daga2_m

 

W koncercie udział wezmą DAGMARA KAPCZYŃSKA – klawesyn i EMILIA BRAKONIECKA – flet traverso. W programie: muzyka kompozytorów francuskiego baroku, między innymi: J. – M. Hotteterre, J. Ph. Rameau, M. Blavet, J. M. Leclair. Początek: godzina 13:00 Miejsce: MUSEUM CAFE, ul. Wodna 27, Wejście od ul. Klasztornej WSTĘP WOLNY

emilka1

 

Dagmara Kapczyńska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie klawesynu pod kierunkiem dr hab. Marii Banaszkiewicz-Bryły. Ponadto w latach 2008-2010 poszerzała swoją wiedzę w zakresie muzyki dawnej w Universität für Musik und darstellende Kunst Wien w klasie klawesynu prof. Gordona Murray’a. Obecnie jest wykładowcą poznańskiej Akademii Muzycznej w Zakładzie Instrumentów Historycznych.

Emilia Brakoniecka ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fletu doc. Jerzego Pelca oraz dr hab. Ewy Murawskiej. Obecnie łączy pracę w Stargardzie Szczecińskim ze studiami w Poznaniu, gdzie uczy się gry na flecie traverso w Zakładzie Instrumentów Historycznych (Akademia Muzyczna pod kierunkiem mgr Karoliny Zych). Podstawowym założeniem cyklu Niedziela z klasyką jest próba zbliżenia niedzielnej „codzienności” takiej jak rodzinne wyjście na kawę bądź obiad do restauracji, z doznaniami wysublimowanymi, takimi jak wizyta w filharmonii lub operze. Museum Cafe mieszczące się na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu jest właśnie takim miejscem, gdzie starożytna kultura, doskonale dobrane potrawy i wina oraz muzyka klasyczna łączą się w niepowtarzalny sposób. Dobór wykonawców ułatwili profesorowie Akademii muzycznej. Najczęściej są to utalentowani i utytułowani muzycy przygotowujący się do konkursów i chcący ograć swój program nie tylko w salach akademickich. Wstęp na wszystkie koncerty cyklu jest za darmo. Publiczność ma sposobność uczestniczyć w koncertach oraz śledzić karierę ulubionych wykonawców bez ponoszenia specjalnych kosztów.

Organizator stworzył stronę internetową www.n-z-k.pl na której znajdują się wszelkie informacje dotyczące koncertów wykonawców, oraz partnerów cyklu. Każdy z wykonawców otrzymuje swoją podstronę na użytek własny, co ułatwia zbieranie danych na temat dorobku artystycznego wykonawców oraz ułatwia bezpośredni kontakt z nimi.

Partnerem cyklu koncertów w listopadzie jest  Steelpress – producent metalowych części do przyczep towarowych.

Dodaj komentarz