Klasyk z dwiema niewiadomymi


Niemiecki walec przejechał po Grekach, którzy próbowali się odgryzać kontrami, które były groźne, ale można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że ile nie strzelili by bramek, Niemcy odpowiedzieliby zawsze przynajmniej dwiema więcej. Nasi zachodni sąsiedzi przygotowują się już do półfinału w Warszawie i jeśli utrzymają taką formę, to nikt ich nie powstrzyma od sięgnięcia po majstra. Bez wątpienia były to też gole wyjątkowej urody. Sobota i pierwszy z europejskich klasyków Hiszpania kontra Francja. Jedni i drudzy mają swoich zwolenników, ale kto tak na prawdę jest faworytem? Trudno powiedzieć, bo ani mistrzowie Europy, ani piłkarze z nad Sekwany nie zachwycili swoją grą. Jak mawia stare powiedzenie, niech wygra lepszy, ale jak się okazuje to nie zawsze się sprawdza.

 

francja

 

Najważniejsze wydarzenia w Strefie Kibica:

18:10 Scena Główna, Ray Wilson (Genesis vs. Stiltskin)

Szkocki muzyk grający na gitarze, kompozytor, członek zespołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut, Genesis. Autor albumów „Change” (2003) i „The Next Best Thing” (2004). Od 2006 roku Wilson wrócił do nazwy Stiltskin (całkowicie nowy skład zespołu) i stworzył pod nazwą Ray Wilson & Stiltskin album „She”. W 2008 roku artysta wydał album „Propaganda Man”, który częściowo powstał w Poznaniu, gdzie Wilson obecnie mieszka. W trakcie koncertu usłyszymy największe przeboje Genesis.

20:45 Telebimy, Ćwierćfinał: Hiszpania – Francja, Donieck, Donbas Arena

23:10 Scena Główna, Defected In The House presents: Copyright czyli Clubbing na placu Wolności!

 

Jak minął piętnasty dzień:

Dzieci bawiły się  podczas warsztatów artystycznych, a z głośników płynęły dźwięki przebojów z lat 60-tych i 70-tych. Specjalne wydanie swojej audycji „Radio Yesterday” prowadził Mariusz Kwaśniewski z Radia Merkury. Gdy umilkła muzyka, na ekranie pojawiła się Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) i jej perypetie, czyli film „Jak ona to robi” w ramach Kina Letniego Orange.

Po seansie filmowym na Plac Wolności zaczęli schodzić się kibice dzisiejszych ćwierćfinalistów. W rozgrywanym w Gdańsku meczu Niemcy pokonali Greków 4:2. Nasi sąsiedzi zza Odry zagrają w półfinale ze zwycięzcami spotkania Anglia-Włochy.

Po meczu panował dalej piłkarski klimat. Krótko przed godz. 23:00 artyści Poznańskiego Teatru Tańca rozpoczęli, przełożony ze środy, spektakl „Football@…”. Tancerze, którzy stanowili niecodzienny widok w Strefie Kibica.

W mieście poza Strefą już nic nie pozostało po atmosferze, jaka panowała w dni meczowe. Coraz mniej rozmawia się o Euro, dyskutują raczej tylko kibice. Pochwalić należy jednak poznaniaków, którzy po odpadnięciu z rozgrywek Polaków nie pościągali flag ze balkonów i samochodów, pozostawiając w dalszym ciągu atmosferę tych podniosłych dni.

jp

Fot. Strefa Kibica

 

Dodaj komentarz