Khazar – Lech 1:1. Zapis meczu

W swoim pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań zremisował w Azerbejdżanie z Khazarem Lankaran  1:1 (1:1). Prowadzenie Azerom dał w 4. minucie Branimir Subaşiç, a wyrównał 14 minut później Mateusz Możdżeń. Awans rozstrzygnie się za tydzień w Poznaniu. A w piątek obie drużyny poznają w losowaniu potencjalnego rywala w III rundzie eliminacji.

UEFA dokonała podziału na grupy przed jutrzejszym losowaniem. Oto drużyny, na które może trafić Lech:

AS Omónia Lefkossías

By zagrać w rozgrywkach grupowych trzeba będzie przebrnąć jeszcze IV rundę eliminacyjną.

W II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy, Lech Poznań zmierzy się z Khazarem Lankaran. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w czwartek w Azerbejdżanie o godzinie 17.00.

90.+3 Koniec meczu. Lech remisuje w Azerbejdżanie 1:1.

90. +1 Żółta kartka dla Abiszowa za wznowienie gry przed gwizdkiem arbitra.

90. +1 Druga żółta kartka dla Drewniaka za faul w środku boiska i w konsekwencji czerwona. Lech gra w osłabieniu w doliczonym czasie gry.

87.  Lovrencsics za Ubiparipa. To ostatnia zmiana w Lechu.

79.  Schodzi z boiska Adrian Pit, na placu gry zastępuje go Brazylijczyk Ricardo

77. Żółta kartka dla Marcina Kamińskiego.

72` Druga zmiana w Lechu. Toneva zmienia Wilk.

60` Zmiana w Lechu. Ślusarskiego zmienia Djurdjević.

56` Kartka dla Drewniaka za faul na środku boiska.

46. Lech wznowił grę w drugiej połowie.  Poznaniacyrozpoczynają bez zmian! W Chazarze jedna zmiana, wchodzi Brenes, boisko opuścił Alviz!

Koniec pierwszej połowy.

45. Sędzia doliczył 3 minuty

36′ Deszcz i burza znacznie zelżały. Poprawiły się tym samym warunki gry.

18` Kartka żółta dla Alviża, za brzydki faul na Murawskim.

17. GOL! 1:1 Z lewej strony dośrodkowuje Ślusarski, a w polu karnym kapitalnie z powietrza uderza piłkę Możdżeń. Futbolówka wpadła przy dalszym słupku bramki Agajewa. Piękny gol piłkarza, który zdecydowanie lepiej czuje się z przodu, aniżeli na prawej obronie. Mateusz Możdżeń zrehabilitował się, gdyż to po jego faulu Azerowie strzelili bramkę.

7. Mecz toczy się w strugach ulewnego deszczu

4.  GOL! 1:0. Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Z piłką fatalnie mija się Burić, jednak uderzenie Pita z bramki wybija Kamiński. Do piłki najszybciej dopada Subasić i pakuje piłkę do siatki Lecha.

1. Lech zaczął mocno pierwszy strzał na bramkę

Na stadionie Lenkoranu jest ok. 30 kibiców z Poznania

Chazar Lenkoran: 1-Kamran Agajew – 5-Elnur Allahwerdijew, 8-Eder Bonfim, 15-Rusłan Abisow, 21-Radomir Todorow, 27-Manuel Skarlatake, 6-Robert Alviz, 7-Sadio Tounkara, 14-Rahid Amirgulijew, 16-Adrian Pit, 9-Branimir Subasić.

Lech Poznań: 1-Jasmin Burić – 5-Manuel Arboleda, 20-Hubert Wołąkiewicz, 25-Luis Henriquez, 35-Marcin Kamiński, 16-Rafał Murawski, 17-Szymon Drewniak, 24-Aleksandar Tonew, 32-Mateusz Możdżeń, 14-Vojo Ubiparip, 18-Bartosz Ślusarski.

Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

Ruszyła sprzedaż biletów na Chazar

Trackbacks for this post

1. […] III rundy Ligi Europejskiej odbyło się w piątek o godz. 13.30 w Nyonie. Lech po ewentualnym wyeliminowaniu Khazaru spotka się ze zwycięzcą z pary AIK Solna – Hafnarfjardar z Islandii. W pierwszym meczu […]