Key School szlifuje talenty


Rozmowa z Agnieszką Wojtkowiak-Sadowską, prezes Key School Nowoczesnej Szkoły Młodych Talentów w Tarnowie Podgórnym.  

– Trudno sobie wyobrazić lepszy prezent pod choinkę niż grudniowe otwarcie  nowej siedziby Key School Nowoczesnej Szkoły Młodych Talentów w Tarnowie Podgórnym. Jestem przekonana, że przestronne i  nowocześnie wyposażone sale, czyli tak komfortowe warunki do nauki, tylko jeszcze bardziej optymistycznie nastroją dzieci i młodzież do szlifowania swoich muzycznych talentów?  

– Oj tak, właśnie tak się stało.  Uczniowie wchodzą na zajęcia z uśmiechem na twarzy, a rodzice bardzo chwalą nową lokalizację. Dysponujemy teraz pięcioma salami do zajęć indywidualnych oraz dużą salą taneczną, w której już od stycznia ruszają nowe projekty muzyczno-taneczne. Poza tym cyklicznie, zarówno zimą jak i latem, organizujemy całodzienne warsztaty muzyczno-artystyczne, podczas których dzieci rozwijają swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne – teraz będzie nam się o wiele lepiej pracowało. Dzięki wsparciu sklepu muzycznego Key Store z Przeźmierowa salki zostały wyposażone w nowoczesne pianina, mikrofony oraz nagłośnienie. Cieszymy się, że możemy oferować naszym uczniom naukę na naprawdę wysokim poziomie, z profesjonalnym sprzętem, świetną kadrą instruktorską, no i przede wszystkim z super atmosferą.
Nasza nowa siedziba mieści się w pobliżu lodowiska w Tarnowie Podgórnym
przy ulicy Poznańskiej 131A. Jesteśmy już gotowi na otwarcie oddziału
w Przeźmierowie przy ulicy Rynkowej 5, czyli w budynku salonu muzycznego KEY STORE.

– A proszę zdradzić, co będzie się dziać w tej dużej sali tanecznej? To chyba nowość w Key School?

– Tak, salka taneczna to nowość w naszej ofercie. Od stycznia ruszają tam zajęcia taneczne takie jak: BALET, TANIEC KLASYCZNY, TANIEC NOWOCZESNY oraz zupełna nowość, której chyba nie ma w okolicy – CHEERLEADERKI. Gmina Tarnowo Podgórne jest bardzo „sportowa”, stąd pomysł na taką właśnie grupę taneczną.

– Key School to szkoła stworzona przez ludzi z pasją, kochających muzykę i związanych z  nią od dzieciństwa. Ale przecież nie tylko to sprawia, że jest tak wyjątkowa i przyciąga młode talenty jak magnes?  

– Myślę, że to jest jednak podstawą naszego sukcesu. Jeśli praca jest Twoją pasją miejsce staje się magiczne i tak właśnie jest u nas. Instruktorzy pracujący w naszej szkole na co dzień z uczniami naprawdę wkładają całe serce w zajęcia, a ja ze swojej strony dbam mocno o atmosferę pomiędzy zajęciami i na koncertach. Osobiście prowadzę wszystkie organizowane przez  nas koncerty i sprawia mi to naprawdę ogromną radość – nie wyobrażam sobie inaczej.

Dużym naszym atutem jest też ścisła współpraca ze sklepem muzycznym Key Store. Podczas warsztatów muzyczno – artystycznych część zajęć odbywa się właśnie w sklepie. Uczniowie mają możliwość oswojenia się z profesjonalną sceną, uczą się pracy z mikrofonem, z tremą itp.

To wyjątkowe miejsce jakim jest KEY SCHOOL tworzymy nie tylko my – instruktorzy, ale przede wszystkim nasi uczniowie, którzy są wyjątkowi, wrażliwi i naprawdę fantastyczni.

– Moim zdaniem ogromnym atutem Key School jest także promowanie talentów chociażby podczas kameralnych koncertów. To znakomita okazja to wzbudzenia podziwu wśród najbliższych, ale i także zaproszonych gości.  

– To prawda – to doskonały sposób przede wszystkim na to, aby powalczyć ze stresem, z tremą, a czasami nawet z samym sobą. Możliwość wystąpienia przed publicznością bardzo otwiera naszych uczniów na świat, co wpływa bardzo pozytywnie na inne dziedziny życia. Oprócz koncertów nasi uczniowie biorą udział w różnego rodzaju projektach muzycznych. Całkiem niedawno mieli okazję przeżyć „muzyczną przygodę” biorąc udział w świątecznym projekcie muzycznym „Świąteczna muza w Key Store”.  Nasi wokaliści odwiedzili studio muzyczne, brali udział w nagraniu teledysku, było naprawdę fantastycznie, a przed nami już kolejne plany…

– Ci najbardziej utalentowani mogą liczyć na jeszcze większą promocję, bo propozycję nagrania własnego singla.  

– Oczywiście! Założeniem od początku było właśnie promowanie młodych artystów – Jakby nie patrzeć, Key School jest częścią Sadowsky Music Group, czyli
sporej „maszyny muzycznej”, która działa na kilku niezwykle ważnych gałęziach
branży muzycznej.

– No właśnie Sadowsky Music Group – proszę powiedzieć nieco więcej na ten temat?

– Sadowsky Music Group to założona kilkanaście lat temu przez mojego męża
grupa kapitałowa, która skupia kilka ważnych muzycznych marek. Robert, jest muzykiem i od ponad 15 lat producentem muzycznym. Stworzył takie marki jak Midi-Net, Key Store i kilka innych. Prowadzimy wspólnie wiele projektów, a cała grupa funkcjonuje na różnych płaszczyznach. Rok 2020 będzie naprawdę bardzo muzyczny, ale nie mogę jeszcze wszystkiego zdradzać…

– Myślę, że wielu rodziców już wie, co ma zrobić – po prostu zapisać swoją pociechę do Key School Nowoczesnej Szkoły Młodych Talentów w Tarnowie Podgórnym. Może Pani zachęcić w przysłowiowych trzech słowach jeszcze tych, co się wahają, nie są w stu procentach pewni czy ich dziecko ma to „coś”.  A Key School będzie  w stanie to odkryć i wyszlifować ukryty talent? 

– Przede wszystkim zawsze warto spróbować – ze swojej strony zawsze proponujemy kilka lekcji próbnych, aby uczniowie świadomie zdecydowali się na naukę w naszej szkole. Stawiamy bardzo mocno na muzykę rozrywkową i zawsze jesteśmy otwarci i elastyczni.  Bardzo ważne jest, aby rozumieć się wzajemnie z uczniem, wspierać go, dawać wskazówki ale nie narzucać zbyt dużo.

Także nie ma się co zastanawiać. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Do wyboru mamy PIANINO, GITARĘ, UKULELE, SKRZYPCE, WOKAL, ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA NAJMŁODSZYCH oraz szereg warsztatów sezonowych, całodniowych podczas ferii zimowych czy letnich wakacji.
Ważna uwaga. Sklep Muzyczny Key Store przygotował dla naszych uczniów
możliwość wypożyczenia instrumentu. Oznacza to, że jeśli rodzic na początku nie jest zdecydowany na inwestycję w postaci zakupu instrumentu, to tak naprawdę
zapisując dziecko do naszej szkoły nie musi martwić się o instrument, może go wypożyczyć.

– Wiem, że macie Państwo bardzo ambitne plany wydawnicze – proszę opowiedzieć, co planujecie w  przyszłym roku? 

– Zgadza się. Niestety, nie mogę jeszcze mówić o wszystkim, ale mogę zdradzić,
że Sadowsky Music Group produkuje właśnie dwa single z fantastycznymi artystami,
które powinny pojawić się na początku przyszłego roku. Od wielu miesięcy trwają prace nad dużym projektem Sadowsky Christmas Show, który przygotowywany jest na święta 2020 roku. Wiem, że jest spora szansa, na udział naszych uczniów w niektórych z tych projektów. Oznacza to, że nasi podopieczni będą mieli okazję wystąpić nie tylko na dużej scenie, ale również z wieloma fantastycznymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Rozmawiała Sylwia Lechna

Zdjęcia Igor Wojtkowiak i Witold Witkowski

Key School

Nowoczesna Szkoła Młodych Talentów

ul. Poznańska 131A (obok lodowiska)

62-080 Tarnowo Podgórne

Tel. 61 670 00 66

e-mail: kontakt@keyschool.pl

www.keyschool.pl

https://www.facebook.com/keyschoolpl/

 

Dodaj komentarz