Kazik i Kwartet ProForma w Przeźmierowie


Lider zespołu Kult i legenda polskiego rocka, Kazik Staszewski, zaśpiewa w Przeźmierowie. Wystąpi w Centrum Kultury, wraz z „jedynym pięcioosobowym kwartetem w Polsce”, czyli Kwartetem ProForma. Niedawno ukazała się ich wspólna płyta „Tata Kazika kontra Hedora”, na której posłuchać można nowych piosenek napisanych do wierszy Stanisława Staszewskiego.

Wspólna historia Kazika i Kwartetu ProForma sięga roku 2012. Gościnne wykonanie kilku utworów ojca podczas jednego z koncertów zespołu, przerodziło się w dłuższą współpracę. W jej wyniku w 2015 roku ukazały się dwupłytowy koncertowy album „Wiwisekcja” i płyta DVD „Diwidisekcja”.

W maju ubiegłego roku premierę miał pierwszy studyjny album Kazika i Kwartetu ProForma, o wiele mówiącym tytule „Tata Kazika kontra Hedora”. Jest on nawiązaniem do legendarnych płyt Kultu – „Tata Kazika” z 1993 roku i wydanego trzy lata później krążka „Tata 2”. Z tą różnicą, że wspomniane płyty zawierały piosenki Stanisława Staszewskiego w aranżacjach grupy Kult. Tym razem Kwartet ProForma na warsztat wziął wiersze Stanisława Staszewskiego odnalezione w rodzinnych archiwach. „Tata Kazika kontra Hedora” to więc zestaw autorskich kompozycji. Fanów legendarnych płyt z „Barankiem”, „Celiną”, „Balem Kreślarzy”, czy „Gwiazdą szeryfa” zachęcić może stylistyka, wyraźnie nawiązująca do klimatu tych nieśmiertelnych przebojów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

4 komentarze

 1. Izka pisze:

  No również nie wiem gdzie wyslac zgloszenie do konkursu i o jakiej tresci ma byc list ? A jak wchodzisz dalej nie ma zgłoszenia na koncert???? Dziwne to!!!

  • Redakcja pisze:

   Wszystko jest w tekście – wystarczy kliknąć w cyferkę oznaczająca kolejną stronę , czyli 2, 3

 2. dora pisze:

  Jak zdobyć wejściówkę ? ;) Bardzo bym chciała spełnić marzenie syna_zobaczyć Kazika na żywo ;)
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz