Karol Linetty strzela gola dla reprezentacji Polski

Trzech lechitów zagrało w zwycięskim meczu reprezentacji Polski z Norwegią. To Karol Linetty, Łukasz Teodorczyk i Szymon Pawłowski. Biało-czerwoni wygrali 3:0, a jedną z bramek zdobył Linetty.

Podopieczni Adama Nawałki (zawodnicy z polskich klubów) rozegrali dziś (18 stycznia) podczas zgrupowania w Abu Dhabi mecz  towarzyski z Norwegią. Z lechitów najlepiej zaprezentował się debiutant Karol Linetty, który w 56. minucie zdobył bramkę precyzyjnym strzałem lewą nogą zza linii pola karnego. Chwalił go nawet po meczu selekcjoner Adam Nawałka. Od początku zagrał też Łukasz Teodorczyk, ale spotkania nie może zaliczyć do udanego. Nie wykorzystał dogodnych sytuacji na strzelenie gola, a w 63. minucie otrzymał czerwoną kartkę za faul na rywalu. Trzeci z lechitów Szymon Pawłowski został wprowadzony na boisko w 78. minucie.

Polska – Norwegia 3:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Brzyski (21), Michał Kucharczyk (47), 3:0 Karol Linetty (56.).

Kartki: czerwona – Łukasz Teodorczyk (63); żółta – Szymon Pawłowski.

Polska: Rafał Leszczyński –  Bartosz Bereszyński (73. Paweł Olkowski), Jakub Rzeźniczak, Maciej Wilusz, Jakub Wawrzyniak (90. Igor Lewczuk) – Michał Kucharczyk (73. Łukasz Madej), Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty (73. Michał Pazdan), Michał Masłowski (73. Mateusz Zachara), Tomasz Brzyski (78. Szymon Pawłowski) –  Łukasz Teodorczyk