Jubileuszowy Piknik Rodzinny Radia Poznań (ZDJĘCIA)


Tysiące poznaniaków przyszły w niedzielne popołudnie na Jubileuszowy Piknik Rodzinny Radia Poznań. Radiowe koziołki otrzymały imiona, świetnie bawili się fani Arki Noego, Armii, TSA, Bartka Wrony, Pawła Bączkowskiego i zespołu Sztywny Pal Azji.

 

Muzyczna uczta z Radiem Poznań

Pogoda dopisała i plenerowa scena Radia Poznań, która stanęła przy Arenie w Poznaniu, przyciągnęła tłumy miłośników dobrej muzyki. Pojawili się na niej najlepsi. Arka Noego była szczególnie oklaskiwana przez najmłodszych, a zespoły – Armia i TSA przyciągnęły fanów mocnego uderzenia z całej Wielkopolski. Specjalnie na występ Pawła Bączkowskiego z zespołem przyjechali słuchacze niedzielnego programu „planeta Country”. Wszyscy mogli się przekonać, że prawdziwi kowboje wcale nie muszą mieszkać w Teksasie i bawią się doskonale.

Piknik poprowadzili dziennikarze znani z radiowej anteny, można ich usłyszeć codziennie na antenie między 6:00 a 11:00 – Joanna Divina z „Małej Czarnej” i Marcin Żyski z „Radioranka”.

Królowa Elsa, Myszka Minnie i… Cyryl z Hipolitem

Kilkadziesiąt osób obsługiwało Strefę Zabaw dla dzieci. Cukiernik nie nadążał produkcją różowej i niebieskiej waty cukrowej. Setki maluchów miały pomalowane twarze. W konkursach sportowych do wygrania były radiowe kolorowanki, dyplomy i słodycze. Na wysokości zadania stanęły animatorki, które zdradzały tajniki produkcji baniek mydlanych w wydaniu XXL. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz iluzji w wykonaniu Michelle, finalistki programu „Mam Talent”. Jej magiczny królik Pan Chrupek tak, jak zapowiadała iluzjonistka – pojawiał się i znikał. Było przeciąganie liny, bitwa na balony oraz wyścigi w wieloosobowych workach i kolorowych tunelach. Do dyspozycji była fotobudka i każdy chciał zrobić sobie zdjęcie z Królową Elsą, Myszką Minnie i radiowymi koziołkami, które od wczoraj mają już imiona – Cyryl i Hipolit. Młoda pomysłodawczymi nazwania w ten sposób radiowych maskotek wyjechała spod Areny stylowym rowerem miejskim.

 Słuchacze najważniejsi                                                                                                   

– Postanowiliśmy zorganizować Jubileuszowy Piknik Rodzinny, żeby hucznie uczcić 90-lecie radia w Wielkopolsce. Chcieliśmy spotkać się z naszymi Słuchaczami, poznać ich, porozmawiać z nimi i dać w prezencie naprawdę dobrą zabawę. Bardzo się cieszę, że są tutaj  tłumy. Ludzie skorzystali z naszego zaproszenia i miło spędzają czas. Dzisiaj występujemy już oficjalnie pod nową nazwą Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu Radio Poznań SA. 11 maja wpisano ją do Krajowego Rejestru Sądowego. Jest dla nas wyzwaniem i zobowiązaniem. Obiecuję, że zmieniając się, będziemy cały czas wsłuchiwać się w opinie Wielkopolan. Postaramy się zaproponować takie radio, w którym znajdą nie tylko dobrą muzykę, ale i sprawy, którymi się interesują – mówi Filip Rdesiński, prezes Radia Poznań.

Jubileuszowy Piknik Rodzinny to już historia. Świetnie bawiły się całe rodziny i grupy.  przyjaciół. elach

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj. 

Na scenie przy hali dla najmłodszych wystąpił Arka Noego, dla fanów muzyki country zaśpiewał Paweł Bączkowski z zespołem The Gold Country and Roll Band, miłośnikom dobrego popu miłych chwil dostarczył Bartek Wrona, były członek grupy Just 5, a na zakończenie tego bloku programu zagrał jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych lat 80’tych Sztywny Pal Azji. Przerwy pomiędzy koncertami wypełniły konkursy z nagrodami, dziennikarze Radia Merkury pojawili się w plenerowym studiu radiowym, z którego na oczach widzów nadawane były relacje na żywo. Wieczorem odbył się koncert legend muzyki rockowej, zespołów Armia i TSA.

Fot. Adam Michta, Krzysztof Michta i Dariusz Skorupiński

Dodaj komentarz