Rozpoczyna się V edycja Powidz Jam Festiwal (PROGRAM)


Jubileuszowa V edycja Powidz Jam Festiwal rusza 26. lipca i potrwa przez 4 dni. Tegoroczny line-up otwierają Kortez*, Ørganek, , Xxanaxx i Rosalie. Patronat sprawuje Nasz Głos Poznański.

Na 5 scenach wystąpi ponad 200 muzyków, którzy zaprezentują swoje autorskie utwory w takich gatunkach jak: blues, rock, jazz. Pojawią się również brzmienia alternatywne oraz reggae.

W ramach festiwalu zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących: Powidz Jam Run – bieg festiwalowy z muzyką w tle, joga, zumba, zlot klasyków, Blues Boat – muzyczna żaglówka pływająca po jeziorze, serwująca mini koncerty, a także loty widokowe paralotnią, warsztaty z tworzenia murali, wystawa fotograficzna, plenerowy escape room i oczywiście Jam Session do rana. Organizatorzy zapewnią wyjątkową strefę specjalnie wyselekcjonowanych Food Trucków, która uszczęśliwi nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

– Pięć lata temu postanowiliśmy stworzyć ciekawe wydarzenie muzyczne, które przyciągnie do pięknego Powidza muzyków i publiczność. Zainteresowanie Powidz Jam Festiwal przerosło nasze oczekiwania. Z roku na rok przybywa chętnych do zaprezentowania swojej twórczości na scenach, i to nie tylko z Wielkopolski, ale z całego kraju. Interesuje nas muzyka na żywo i bardzo promujemy autorskie materiały. Artyści prezentują się w różnych gatunkach, mają możliwość wystąpienia przed gwiazdami wydarzenia, ale to ci mniej znani muzycy sprawiają, że klimat festiwalu jest tak niezwykły– mówi  Daniel Ptak, organizatorów festiwalu. – Przez te kilka dni mamy festiwalowe miasteczko, gdzie na różnych scenach wokół jeziora będzie można pobawić się przy dobrej muzyce, zażyć trochę ruchu, czy skosztować oryginalnych dań. To wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz naszego regionu, dlatego jesteśmy pewni, że i tym razem nie zabraknie wrażeń i pozytywnych emocji.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz