„John i Karl” w spódnicach zrobiły swoje

Po kilku latach mojej nieobecności na meczach kobiecej koszykówki w końcu nastał ten dzień. Stara dobra droga na „Chwiałkę” minęła mi bardzo szybko. Tyle wspomnień i jeszcze więcej emocji związanych z ekipą Tomasza Herkta… Było minęło. Teraz inni piszą historię.

azs_Marciniak

Przeciwnikiem Poznań City Center AZS była dzisiaj drużyna VBW GTK Gdynia – z największą gwiazdą w osobie trenerki Katarzyny Dydek. Sam początek spotkania zapowiadał pogrom. Jeszcze w pierwszej minucie gdynianki po celnej „trójce” Agaty Stępień wyszły na jednopunktowe prowadzenie, by 6 minut później zanotować piętnastopunktowy deficyt (20-5). Z czasem jednak podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego zaczęły trwonić przewagę. Pomorzanki złapały wiatr w żagle. W 21 minucie na tablicy wyników dojrzeć można było jedynie sześć oczek przewagi AZS-u.

Każdy z obecnych w hali, w duchu, zadawał sobie to pytanie: – Co robić? Panie Ryszardzie!

– Podkręcić tempo! – zdawał się odpowiadać trener Barański.

Przez następne dwanaście minut zawodniczki trener Katarzyny Dydek nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć na agresywną grę poznanianek. Błyskawicznie pojawiła się bezpieczna, 26-punktowa, przewaga akademiczek. Między innymi dzięki najwyższej w meczu serii punktowej (14-0).

To był moment, który zaważył na losach spotkania. Tyle o samym pojedynku.

Poznań City Center AZS jest zespołem, który gra ładnie – dla oka. W każdym muśnięciu piłki przez dziewczyny widać rękę trenera. Po tych kilku latach mojej rozłąki z damską koszykówką przyjemnie było widzieć, jak w naszym mieście dziewczyny potrafią grać w „kosza”. Jest pomysłodawca. Są egzekutorki założeń.

Bohaterki? Nie ma jednej. Zdecydowanie dwie: Kinga Woźniak i Daria Marciniak. Duże brawa za parkietową współpracę. Czyżby Stockton i Malone – w spódnicach?

O minusach pisał nie będę. A nuż przeciwniczki czytają.