Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier – koncert w Poznaniu


Koncert jednej z czołowych gitarzystek basowych w Polsce, Joanny Dudkowskiej i amerykańskiego bluesmana, Chuca Fraziera to gwarancja niezwykle energetycznego muzycznego show. Klub Blue Note w Poznaniu zaprasza na wydarzenie, które odbędzie się w niedzielę 7 marca.

Podczas koncertów Dudkowskiej i Fraziera można posłuchać evergreenów muzyki popularnej, ale i poważnej w zupełnie nowych aranżacjach. Repertuar duetu obejmuje m.in. hity Michaela Jacksona, Boba Marleya, Erica Claptona, Prince’a, Eurythmics, Steviego Wondera czy Bruno Marsa. Obok tych szlagierów usłyszeć też można w pełni autorskie kawałki, które stanowią mieszankę jazzu, rocka, bluesa i muzyki funky. Na koncercie w Poznaniu niezwykłej parze towarzyszyć będą inni wspaniali muzycy: Mateusz Urbaniak (piano, hammond), Anastazja Nowak (skrzypce), Jarosław Buczkowski (akordeon), Adam Konieczny (gitara) i Mikołaj Lisowski (perkusja).

Joanna Dudkowska jest basistką, kompozytorką i muzykiem sesyjnym. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu. Ma na koncie występy z wieloma znanymi artystami z Polski i zagranicy, w tym z: Felicjanem Andrzejczakiem, Robertem Chojnackim, Nikim Buzzem, Izabelą Trojanowską, Urszulą i Chuciem Frazierem. Dudkowska brała udział w licznych festiwalach muzycznych, np.: Sopot Top of the Top, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Opole, Bliuzo Naktys (Litwia), International Blues Challenge (Memphis w stanie Tennessee, USA) i Rawa Blues Festival. Jako basistka występuje też w programach telewizyjnych „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”.

Na podstawie ankiety magazynu „Twój Blues” trzy razy z rzędu (począwszy od 2014 r.) Dudkowska pojawiła się w pierwszej trójce najlepszych muzyków bluesowych w Polsce. W 2015 r. u boku takich gitarzystów jak np. Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Hoffmann, Jerzy Styczyński uczestniczyła w nagraniu płyty „B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa”. Rok później wspólnie z m.in. Jackiem Królikiem i Ryszardem Sygitowiczem brała udział w nagraniu płyty Roberta Chojnackiego. Również w 2016 r. zainicjowała projekt „Kolęda jest kobietą”. Pisano o niej w popularnych serwisach „BassTheWorld” i „Bass Players United” oraz w niemieckim magazynie dla basistów „Bass Quarterly”. Dudkowska nagrała teledysk pt. „Preludium”, który zanotował już ponad milion wyświetleń, a w jej nowym utworze „Bezczas” śpiewa Felicjan Andrzejczak. Basistka wspólnie z zespołem Joanna Dudkowska Band daje koncerty w Polsce i poza jej granicami.

Chuc Frazier to gitarzysta, wokalista, kompozytor i showman, który pochodzi z Houston w Teksasie. Ma oryginalny i wyjątkowo ekspresyjny styl. Gra na gitarze od 13 r.ż. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się na poważnie, odkąd rozpoczął współpracę z formacją Sonny’ego Sharrocka. Frazier koncertował w krajach rozsianych po całym świecie, także tych bardzo egzotycznych (np. na Sri Lance). Po raz pierwszy wystąpił w Polsce na Rawa Blues Festiwal w 1995 r. Później grał koncerty w naszym kraju jeszcze kilka razy wspólnie z np. Easy Rider, Arturem Malikiem, Pawłem Mąciwodą, Rasmem Almashanem (Scorpions) i Piotrem Żaczkiem. Występował na Blues Festiwal w Augustowie, Blues Express Festiwal, Bluesowo, Blues nad Obrą oraz na Krakowskich Nocach Jazzowych. Styl Fraziera jest oryginalną mieszanką takich gatunków jak blues, reggae, techno, hip-hop i metal, a jego występy cechuje niespotykana energia, która udziela się całej publiczności.

Więcej informacji o artystach pod linkiem: https://www.wygranaonline.com/joanna-dudkowska-band-i-chuc-frazier-zagraja-w-poznaniu/.

Koncert w Poznaniu odbędzie się 7 marca 2021 r. (niedziela), początek o godz. 19:00. Cena biletów wynosi: 60 zł (pierwsza pula) i 80 zł (druga pula) – do nabycia w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii), a także w sprzedaży on-line. Na koncert zaprasza Blue Note Jazz Club znajdujący się przy ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek) w Poznaniu.

Fot. Bluenote.poznan.pl

Dodaj komentarz