Jest decyzja w sprawie mostu we Wronkach


Ruch pieszy i rowerowy oraz ruch pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t z ograniczeniem prędkości do 40 km/godz. zostaną dopuszczone na moście we Wronkach. Dziś Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję w tej sprawie i wysłał ją do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, od którego zależy, kiedy most zostanie otwarty.

 Wiem, że ostatni czas był wyjątkowo trudny dla mieszkańców Wronek. Decyzja pani inspektor z pewnością przez wiele osób i lokalnych firm zostanie odebrana z ulgą. Ponadto, na zarządcę mostu zostały nałożone określone obowiązki związane z użytkowaniem mostu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mieszkańcom Wronek – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w związku z rozpatrzeniem wniosku Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z 18 października 2018 r., decyzją z 8 listopada 2018 r. uchylił własną decyzję z 29 sierpnia 2018 r. w zakresie zakazu użytkowania obiektu budowlanego tj. mostu w drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Wronki i dopuścił ruch pieszy i rowerowy oraz ruch pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t z ograniczeniem prędkości do 40 km/godz. nakładając jednocześnie na WZDW określone obowiązki związane z użytkowaniem mostu w drodze wojewódzkiej nr 182 we Wronkach.

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

 

 

Dodaj komentarz