„Jekyll&Hyde” – MAMY DLA WAS DWA ZAPROSZENIA!*


W maju na afisz Teatru Muzycznego w Poznaniu wraca najgorętsza premiera musicalowa roku „Jekyll&Hyde”. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne bilety na konkurs na „Jekylla” na 8 maja na godzinę 19. Konkurs rozstrzygniemy w środę 22 kwietnia*.

Rada Teatru Muzycznego w Poznaniu wspiera akcję na PolakPotrafi.pl,fot. Damian Andrzejewski_SPOT

Rada Teatru Muzycznego w Poznaniu wspiera akcję na PolakPotrafi.pl .

 

Adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona w mig podbiła serca publiczności. Na scenie zobaczymy historię doktora Jekyll’a, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w Pana Hyde’a. Opowieść o walce dobra ze złem, o ciemnej stronie natury ludzkiej i przejmującej miłości, która jest silniejsza niż opinia społeczna porywa od pierwszych minut. Historia doczekała się wielu realizacji teatralnych i filmowych, między innymi z udziałem Davida Hasellhofa, ale największym hitem stała się jej musicalowa adaptacja z muzyką Franka Wildhorna. Musical zagrano na Broadwayu bez przerwy ponad 1.500 razy. Poznańską wersję będzie można zobaczyć 8-9 maja oraz 21-23 maja. W tych dniach nagrywana będzie płyta, której premiera planowana jest na wrzesień.

Inicjatorem wydania płyty są sami widzowie, którzy od dnia premiery składają do Teatru Muzycznego zapytania o płytę i stworzyli specjalną ankietę z głosowaniem za jej powstaniem! Teatrowi udało się wygospodarować połowę funduszy na jej wydanie, tak więc wsparcie fanów jest niezbędne, aby płyta została wydana! Na portalu PolakPotrafi.pl ruszyła akcja, dzięki której każdy chętny może zostać współproducentem krążka. Jest to poznańska crowdfundingowa strona internetowa, gdzie przeprowadzane są zbiórki pieniędzy w celu sfinansowania różnorodnych projektów z wielu dziedzin życia. Darczyńcy mogą liczyć na wspaniałe, unikatowe nagrody. W przypadku płyty z musicalu „Jekyll&Hyde” są to między innymi: fotografie ze spektaklu z autografami Janusza Krucińskiego i Damiana Aleksandra, przedpremierowo singiel w wersji cyfrowej, płyta CD, umieszczenie nazwiska w książeczce płyty i na www Teatru, sesja zdjęciowa w scenografii „Jekyll&Hyde”, wspólne zdjęcie z obsadą na scenie podczas koncertu „Face to Face”, nadanie tytułu Sponsor płyty, lekcja śpiewu z Jekyllem lub warsztat z wybranym realizatorem spektaklu, a także tablet z aplikacją Teatru Muzycznego.

Aby przyczynić się do wydania płyty i zostać jej współproducentem można wpłacać kwoty od 1 zł do 10 000 zł, wybierając dla siebie odpowiednie nagrody. Płyta będzie pierwszym nagraniem musicalu „Jekyll&Hyde” w polskiej wersji językowej, w wykonaniu najsławniejszych głosów musicalowych z kraju. Znajdą się na niej tak popularne songi, jak „To jest ten moment”, „Konfrontacja” czy „Niech się zjawią panowie”, na razie niedostępne na polskich nagraniach. Zebrane poprzez portal PolakPotrafi.pl środki zostaną przekazane na wynajęcie sprzętu, mastering i tłoczenie płyty.

Partnerami akcji, która potrwa do 17 maja, są już m.in. Stary Browar, Bilety24.pl oraz Marcin Kostaszuk – p.o. dyrektora Wydziału Kultury Miasta Poznania, Adam Trybusz – prezes Zarządu Andersia Property / kanclerz Loży Wielkopolskiej Business Center Club, prof. Antoni Szczuciński – przewodniczący Komisji Kultury i Nauki oraz wiceprzewodniczący Komisji Budżetu i Finansów oraz Nadzoru Właścicielskiego Miasta Poznania, Andrzej Byrt – ambasador RP we Francji oraz w Monako, Szymon Horowski – prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców oraz Zbigniew Grześkowiak – firma Grześkowiak sp. j. Akcję na portalu przez pierwsze dni wsparło już kilkadziesiąt osób prywatnych. Wierzymy, że to grono się powiększy i Wielkopolanie udowodnią, że potrafią wspólnie dokonać wielkiej rzeczy – pierwszego nagrania hitowego musicalu w języku polskim! A warto – kto nie słyszał i chce się przekonać, ma ostatnią szansę w tym sezonie w maju!

„Jekyll&Hyde”

8.05. godz. 19, 9.05. godz. 18, 21-22.05. godz. 19, 23.05. godz. 16 i 19.30. Bilety w cenie 35-120 zł do nabycia w kasie Teatru Muzycznego, on-line na www.bilety24.pl i www.teatr-muzyczny.poznan.pl .

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne bilety na konkurs na „Jekylla” na 8 maja na godzinę 19. Jak je zdobyć? Napiszcie, dlaczego właśnie Wam mamy przyznać zaproszenie na ten fantastyczny musical. Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku – tutaj .*

* Konkurs został rozstrzygnięty.

Uwaga, laureatów prosimy o kontakt z redakcją pod mailem kontakt@nasglospoznanski.pl do poniedziałku 27 kwietnia – w przypadku braku potwierdzenia bilety przyznamy innym uczestnikom zabawy.

Fot. Radosław Lak

14 komentarzy

 1. Poetos pisze:

  Jo, Poznańsko Pyra, szczun z samygo Dymbca,
  Kibol Kolejorza, nie żadyn przestympca,
  Wygrałem dwa bilety na Jekylla&Hydea
  …Polecam Wam konkursy, bo to wielka frajda!

 2. Bardzo nam się podobały wszystkie komentarze, dziękujemy za udział w zabawie. Niestety, nagrodzić mogliśmy tylko dwie wypowiedzi. Zaproszenia przyznajemy autorom o Nickach: Poetos i Natalia.

 3. Justyna pisze:

  Raz kiedyś mama bilety do Teatru wygrała.
  Wizyta w tym miejscu była przewspaniała!
  Siedem lat wówczas miałam,
  Jednak do dziś jej nie zapomniałam.
  Co roku wracam do Muzycznego,
  Lubię orkiestrę, aktorów i klimat jego.
  W tym roku przypada me operetkowe 15-lecie,
  I nie ukrywam – marzę o bilecie!
  Odwdzięczę się mamie za kulturalne wychowanie,
  Poza tym czas już na musicalowe spotkanie.
  Dzień Matki się zbliża, o mamę się dba,
  Poproszę więc bilet, no już, raz dwa!
  :)

 4. Poetos pisze:

  WEW GŁOSIE STOJAŁO WCZORAJ NAPISANE, ŻE TRZEBNO NAGRYGOLIĆ SWOJE WYZNANIE – DLACZEGO MAM OTRZYMAĆ TO ZAPROSZENIE, NA MUSICAL, KTÓRY SPEŁNI ME MARZENIE?

  Wiync ja, stary nyrol, pierdoła z Poznania, takie cołkiej Polsce grygole wyznania… tak jak Stary Marych piszę w naszy gwarze, wierząc, że bilety te dostanę w darze.
  Ja, Poznańska Pyra, stary śrup i sknera, ze swą ślubną Melą na Hydea… się wybieram, a teraz w Operetce będzie wuchta wiary, którą oczaruje ten przebój już stary. Moja Żonka jest słodko jak nadzienie w klymach, cołki rok wciunż krótko na smyczy mnie trzyma, ale kochom dziywcze i jej sznupkę cudną, bo bez niej w moim domu byłoby nudno.
  Moja Mela zna zawdy takie knyfy słodkie, dzięki którym chodzę jak deknięty młotkiem, a serce mam ciągle wew niej zabujane, kiedy widzę jej sznupkę i ślipka kochane.
  Te wygrane bilety spełnią nam marzenia… moja Mela w Hyda często się zamienia, ale chociaż brynczy, rozdziawia jadakę, na domowy musical ja zawdy mam smake. Ona często z Jekylla zamienia się w jędzę, wkrótce jednak ćwierć wieku z nią już spędzę i wiem, że eliksiru nie trzeba żadnego, by wróciła wkrótce do stanu normalnego.
  Teraz śpiewom piosenkę o swej Meli kochanej i jak ja w musicalu cołki rok zabujanej …bez żołyndek do serca droga wiedzie na szagę, a ja kocham się zawdy w swej pyskatej babie. Rymy może nie składne, ale to nasza gwara, którą blubra Pyrlandia, kocha ją nasza wiara.
  A swej ślubnej chciałem wierszem podziękować i te piękne strofy jej zadedykować, a jeśli spodoba się Wam to wyznanie, to liczę, że bez bejmów bilety dostanie!

  CHCIAŁBYM OTRZYMAĆ TO ZAPROSZENIE, NA JEKYLLA&HYDEA, MUSICAL, KTÓRY CENIĘ, BY PORUSZYĆ ZMYSŁY I PRZENIEŚĆ SIĘ W CZASIE, NA SPEKTAKLU MARZEŃ …CIĄGLE NA CZASIE!

 5. Natalia pisze:

  Od 7 lat jestem w związku i usiłuję namówić mojego mężczyznę, by poszedł ze mną do teatru na musical. Musicale to coś, co kocham. Chciałabym żeby on też zapałał do nich miłością i byśmy mogli wspólnie regularnie na nie chodzić. Powiedział ostatnio, że tylko raz pójdzie ze mną na spektakl, a jeśli mu się nie spodoba, to więcej jego noga w teatrze nie postanie. Myślę, że gdyby zobaczył musical „Jekyll i Hyde”, to nie miałby już więcej żadnych wątpliwości czy warto wydać pieniądze na bilety. Dlatego proszę o podwójne zaproszenie, a na pewno będziemy w przyszłości częstymi gośćmi Teatru Muzycznego w Poznaniu (już ja się o to postaram :)

 6. GosiaK pisze:

  My bardzo chętnie przeszlibyśmy się na spektakl. W trójkę:) Z Małym Wielkim Człowiekiem w brzuchu. Chętnie zaznamy kultury na najwyższym poziomie, póki mamy czas, bo niedługo będzie go znacznie mniej. Z miłą chęcią odwiedzimy nasz poznański Teatr Muzyczny i obejrzymy tak znany, cudowny spektakl. A na Malucha na pewno to bardzo dobrze wpłynie, bo w końcu ukulturalniać trzeba od samego początku. Niestety chwilowo finanse przeznaczyliśmy na remont i wyprawkę. Ale a nuż się do nas szczęście uśmiechnie:)

 7. Dana pisze:

  Dlaczego to właśnie ja chciałabym otrzymać zaproszenie na fantastyczny musical Jekyll&Hyde?
  …J..estem jak ten Jekyll żądna w życiu zmian
  …E..liksir je sprawi, głowę za to dam
  …K..iedy tylko bilet na spektakl otrzymam
  wYć z radości będę jak Hydowa siła
  …L..ekko siądę sobie gdzieś w wskazanym rzędzie
  …L..ekiem, eliksirem spektakl dla mnie będzie
  ..& wnet do zmian korzystnych otworzy mi wrota
  …H..umor mi poprawi i energii doda
  .bYwalcem się stanę pewnie najwierniejszym
  …D..ziś słyszałam bowiem, że to hit największy
  …E..ch, jakież to by były miłe znaki losu
  ….. gdybym otrzymała ten bilet od Głosu ;)

 8. Lucy pisze:

  Uwielbiam musicale i nasz poznański Teatr Muzyczny, ale jestem emerytką i nie często mogę sobie pozwolić na taki luksus.
  Ucieszyłabym się 1000 krotnie, gdybym wraz z moim mężem mogła otrzymać bezpłatne bilety na ten właśnie spektakl!
  Serdecznie pozdrawiam:czytelniczka.

 9. Bartosz pisze:

  Czas ewentualnej wygranej zbiegnie się z 3 naszą rocznicą związku. Jako, że jesteśmy entuzjastami teatru chciałbym właśnie w ten sposób uczcić naszą datę i zaprosić moją wybrankę na musical o którym nie raz mi przypominała. Z racji, że oboje pracujemy ciężko się zgrać i wybrać dogodny termin – w momencie wygranej, zdołam uprzedzić, że w tym dniu nie planujemy nic bo mam dla niej niespodziankę (oczywiście bez urlopu w pracy się nie obejdzie). (Tak długo jak jesteśmy kochani, jesteśmy niezastąpieni; i żaden człowiek nie jest bezużyteczny, jeśli ma przyjaciela) Zrobię dla niej wszystko… Niech to będzie jeden z kroków do realizacji jej pragnienia wzięcia udziału w tym właśnie musicalu. Dziękuje

 10. natala pisze:

  Moja najlepsza przyjaciółka uwielbia ten musical!!! Na dodatek pod koniec maja ma urodziny, ale jakby już troszkę wcześniej udało mi sie dać jej w prezencie taki fantastyczny prezent to wiem, że nikt nie byłby wstanie mnie przebić, a te urodziny byłyby dla nas obu wyjątkowe :) Gorąco pozdrawiam :]

 11. joasiac2 pisze:

  Chciałbym otrzymać bilety na ten muscal, aby na własne oczy zobaczyć, że teatr muzyczny w Poznaniu robi tak dobre musicale jak teatry muzyczne w Warszawie :-D

 12. Ada pisze:

  Znam musical Jekyll&Hyde w oryginalnej wersji językowej prawie, że na pamięć i bardzo chciałabym zobaczyć go na żywo w polskiej wersji językowej. Ponadto jeszcze nigdy w życiu nie byłam w naszym poznańskim teatrze muzycznym i chciałabym nareszcie zobaczyć jak to jest słuchać piosenek z musicalu na żywo. Gdybym wygrała na pewno wzięłabym ze sobą moją koleżankę, która również uwielbia musicale i sprawiłabym jej tym wielką przyjemność jak i sobie. ^^

 13. waver pisze:

  Pięknie :)

 14. Milka pisze:

  MNIE MNIE MNIE !!!! bo cudny show! i z wielką chęcią przyjadę z Wrocławia by zobaczyć Wasze dzieło!!!

Dodaj komentarz