Jarmark Świętojański rozpoczęty


Ponad 100 wystawców, z Polski, Europy a nawet Ameryki Południowej, unikalne wyroby artystyczne, rękodzielnicze i rzemieślnicze – to wszystko znajdziemy na tegorocznym, 43. już Jarmarku Świętojańskim. Uroczyście otworzył go w sobotę Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczając kupcom klucze do miasta.

– Jarmark Świętojański to nie tylko atrakcja turystyczna Poznania – mówił Jacek Jaśkowiak, otwierając tegoroczną edycję wydarzenia. – To również moment, w którym warto podziękować wszystkim, którzy tworzą klimat Poznania, zwłaszcza kupcom i rzemieślnikom. Poznań zawsze był silny rzemiosłem i kupiectwem, to nasza tradycja i tożsamość, którą musimy pielęgnować. Jestem przekonany, że oddaję te klucze w naprawdę dobre ręce. Tegoroczny Jarmark Świętojański uważam za otwarty.

Klucze do miasta odebrał z rąk prezydenta Antoni Odzimek, zastępca prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

– Przejmując klucze, przejmujemy również tradycyjnie władzę nad miastem – mówił. – Postaramy się, by wszyscy spędzili przyjemne i gorące chwile na naszym jarmarku i skorzystali z bogatej oferty kulturalnej i rzemieślniczo-kupieckiej, jaką przygotowaliśmy. Wiadomo, że do serc najlepiej się trafia przez żołądki. Poznań ma już drugi – po rogalu świętomarcińskim – produkt chroniony geograficznie. To biała parzona wielkopolska. Dlatego w niedzielę w południe zapraszamy wszystkich na jej degustację!

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz