Jan Urbaniak wygrał 51. Międzynarodowy Maraton Pływacki „Wpław przez Kiekrz” (ZDJĘCIA)


Zwycięstwem Jana Urbaniaka z Warty Poznań zakończył się 51. Międzynarodowy Maraton Pływacki „Wpław przez Kiekrz”, który jest najstarszym maratonem pływackim w Polsce. Na dystansie głównym 7500 wystartowało ponad 20 osób, a wynik zaliczany był do klasyfikacji open w ramach Grand Prix Polski na wodach otwartych. Zobacz zdjęcia na końcu tekstu.

W ubiegłym roku maraton obchodził swój pięćdziesiąty jubileusz, co jest niewątpliwe fantastycznym wynikiem. Co roku odbywa się mnóstwo imprez pływackich, ale żadna z nich nie może poszczycić się taką historią. 51. Międzynarodowy Maraton Pływacki „Wpław przez Kiekrz” odbył się już bez Bogusława Roszyka, znanego poznańskiego działacza, jednego z głównych organizatorów maratonu na jeziorze Kierskim. Warto przypomnieć, że pan Roszyk za swój wkład w organizację imprezy został wyróżniony podczas Poznańskiej Gali Sportu w 2015 roku.

„Wpław przez Kiekrz 2018 im. Stanisława Garczarczyka” rozpoczął się o godz. 10:00 oficjalną ceremonią otwarcia. 15 minut później do rywalizacji przystąpili już pływacy. Na sam początek odbył się masowy wyścig w kategorii open kobiet i mężczyzn na dystansie 1500 m. O godzinę później wystartował główny wyścig pływackiego maratonu nazwany imieniem Bogusława Roszyka. Na dystansie 7500 wystartowało ponad 20 osób, a wynik zaliczany był do klasyfikacji open w ramach Grand Prix Polski na wodach otwartych. Najlepszy okazał się Jan Urbaniak z Warty Poznań.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz