Jan Szymański czeka na start w ZIO Pjongczang 2018


Poznański łyżwiarz szybki Jan Szymański od tygodnia jest w Korei Południowej i przygotowuje się do startu w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018. Dla zawodnika AZS AWF Poznań będzie to drugi start na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W 2013 roku zdobył w Soczi drużynowo brązowy medal.

Jan Szymański jest jak dotąd jedynym wielkopolskim medalistą igrzysk zimowych. – Mam nadzieję, że z igrzysk przyjadę z jak najlepszym rezultatem. Obrona medalu sprzed czterech lat nie będzie możliwa, ponieważ drużynie nie udało się zakwalifikować. Będę reprezentował Polskę na dystansie 1500 metrów. Chciałbym zdobyć medal, ale zadowolony będę z każdego miejsca powyżej ósmego – mówi Szymański, który starty na zimowych igrzyskach rozpocznie 13 lutego o godz. 12.00.

Wiadomo, że Poznań będzie miał dwóch swoich przedstawicieli. W bobslejowej dwójce wystartuje urodzony w Poznaniu Krzysztof Tylkowski, który jednak reprezentuje klub Flota Gdynia. O udział w igrzyskach walczy jeszcze inny bobsleista, zawodnik Grunwaldu Poznań – Kamil Maszta.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

fot. https://www.facebook.com/szymanskijan/

Dodaj komentarz