Jan Sowa w Teatrze Polskim


Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Nie-boskie narracje”. O lęku i gniewie rozmowy z pisarzami. Gościem prof. Przemysława Czaplińskiego będzie Jan Sowa. Spotkanie odbędzie się w środę, 19 kwietnia o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu.

Jak Sowa jest autorem około stu tekstów opublikowanych w Polsce i zagranicą oraz książek z zakresu psychologii, socjologii i krytyki społecznej, w tym m.in.: „Sezon w teatrze lalek i inne eseje”, „Ciesz się, późny wnuku. Kolonializm, globalizacja i demokracja radykalna”, „Fantomowe ciało króla. Peryferyjne zmagania z nowoczesną formą”.

Zainteresowania pisarza skupiają się wokół kwestii społeczno-kulturowych. Zajmuje się szeroko pojętą teorią kultury (filozofia, socjologia, psychologia, antropologia itd.). W szczególności interesuje go problematyka związana z mediami, przeobrażeniami społecznymi w cywilizacji Zachodu oraz odniesieniem kultury europejskiej do innych kultur (w tym kwestia kolonializmu, globalizacji, imigracji oraz zderzenia Zachodu ze światem islamu).

Dodaj komentarz