Jan Grabkowski z tytułem Samorządowca 20-lecia


Starosta Powiatu Poznańskiego Jan Grabkowski został wyróżniony tytułem „Samorządowca 20-lecia”. Do jego rąk trafiła również Honorowa Statuetka Związku Powiatów Polskich.

– Dobre decyzje oraz wola współpracy teraz mocno procentują. Starosta poznański stworzył ze swoimi współpracownikami zespół fachowców, na których pomoc i wsparcie merytoryczne mogą zawsze liczyć koledzy z innych powiatów – mówił wręczając Janowi Grabkowskiemu statuetkę  Marek Tramś, starosta polkowicki, a jednocześnie Wiceprezes Zarządu ZPP.

Tytułem Samorządowiec 20-lecia uhonorowano dwudziestu starostów i prezydentów z całej Polski. Otrzymana nagroda ma dla starosty poznańskiego ogromne znaczenie. I jak podkreśla dedukuje je wszystkim, którzy razem z nim pracowali przy powstanie powiatu, a dziś go dalej rozwijają.

– To wyróżnienie sprawiło mi olbrzymią radość. Tym bardziej, że otrzymałem je od osób, które w samorządzie pracują od lat. Taka perspektywa sprawia, że potrafią one szybciej dostrzec zmiany. Na lepsze – mówił podczas spotkania Jan Grabkowski, który posiada jeden z najdłuższych staży samorządowych w Polsce.

Przypomnijmy, że na początku swojej kariery zawodowej Jan Grabkowski przez kilkanaście lat był związany z elektrociepłownią Karolin. 30 lat temu rozpoczął swoją przygodę z samorządem od funkcji radnego, a następnie zastępcy wójta gminy Czerwonak. Do rady powiatu trafił w 1998 r., gdzie był radnym i wicestarostą. Od 2002 roku do dziś pełni funkcję  starosty poznańskiego.

Dodaj komentarz