Jakimi zasadami kierować się przy wyborze używanego samochodu?


Planujesz zakup auta z drugiej ręki? Musisz mieć świadomość, że rynek wtórny rządzi się swoimi prawami i każdy może paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Zakup samochodu z drugiej (czasami trzeciej) ręki to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Tu pojawiają się jednak zasadnicze pytania: czym kierować się przy wyborze takiego pojazdu i jakie zasady warto stosować?

6 zasad kupowania używanych samochodów

– Po pierwsze, nie czekaj na okazję.

Dlaczego? Ponieważ okazja może nigdy nie nadejść. Najlepiej, jeśli samodzielnie ustalisz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na zakup samochodu i przystąpisz do weryfikacji rynku.

– Po drugie, bądź czujny.

Każdy sprzedający ma jeden cel – upłynnić swój towar za możliwie najwyższą cenę. Mając świadomość tego faktu, musisz nauczyć się, jak zachować zimną krew. Pod żadnym pozorem nie powinieneś dać się ponieść emocjom.

– Po trzecie, nie oglądaj (i nie kupuj) auta samodzielnie

Nie oszukujmy się, większość z Nas jest laikami w kwestii motoryzacji. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest posiadanie u swego boku zaufanej osoby (niekoniecznie mechanika), która będzie umiała trzeźwo spojrzeć na sytuację.

– Po czwarte, zapoznaj się ze stanem technicznym pojazdu

W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się mierniki lakieru. Zakup najtańszego sprzętu to wydatek rzędu około 100.00 złotych. Warto więc pokusić się o posiadanie takiego urządzenia. Zwłaszcza, że miernik pozwoli ujawnić zbyt grubą warstwę szpachli.

Bardzo ważną kwestią jest również pogoda. Samochód najlepiej oglądać podczas słonecznej aury – przy dobrym świetle.

– Po piąte, poproś o jazdę próbną i udaj się do zaufanego mechanika

Jazda próbna to świetny sposób na odkrycie niedoskonałości pojazdu. Jeśli sprzedający odmówi jazdy próbnej, będzie to oznaczało, że chce zataić przed Tobą jakąś usterkę bądź usterki. Kolejnym ważnym krokiem jest wizyta u zaufanego mechanika czy blacharza – lakiernika, który sprawdzi tzw. punkty bazowe karoserii. Lepiej dokładnie sprawdzić stan pojazdu, niż kupować kota w worku.

– Po szóste, postaw na gwarancję

Używane samochody z gwarancją – gdzie można takie kupić? Przede wszystkim w komisach przy autoryzowanych salonach. Gwarancja legalności oraz gwarancja stanu technicznego – to otrzymasz na miejscu.  

https://www.uzywanejaknowe.pl/oferta/samochody-gwarancja

Dodaj komentarz