Jakie projekty powstają w Poznaniu? Premiery deweloperskich inwestycji


Pozytywna koniunktura na rynku nieruchomości trwa. Popyt na nowe mieszkania i domy nie słabnie. Dowodem są tłumy, które odwiedziły Targi Mieszkań i Domów w miniony weekend. Podczas mieszkaniowego wydarzenia odbyło się wiele premier inwestycyjnych. Wśród nowości pojawiły się Enklawa Winogrady, Leonarda 8, Tumsky Residence czy Nova Łacina. 

Fotogaleria – zobacz tutaj: 

Marzysz o nowym lokum? Zajrzyj na MTP

Po raz pierwszy w tym roku, 2 i 3 marca, hala MTP w Poznaniu zapełniła się gośćmi targowymi, którzy chcieli przyjrzeć się ofercie mieszkaniowej. A tej nie brakowało, bowiem w wydarzeniu wzięło udział ponad 140 wystawców. Propozycje zaprezentowane przez deweloperów były niezwykle zróżnicowane. – Targi mieszkaniowe to dobra okazja, by w jednym miejscu i czasie porównać większość projektów deweloperskich i, dzięki niepisanej tradycji, wytargować korzystniejszą cenę – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres.

Premiery targowe

Aktywność deweloperów na poznańskim rynku nie słabnie. Dowodem na to są liczne nowości, które debiuty miały miejsce podczas TMiD. Wśród nich Enklawa Winogrady, inwestycja powstająca u zbiegu ulic Czarna Rola i Pasterskiej. Na osiedle złożą się trzy budynki wielorodzinne, łącznie 120 lokali o zróżnicowanej powierzchni od 33 do 126 mkw.  Planowany termin realizacji przypada na IV kwartał  2020 roku. W innej części Poznania, na Winiarach powstaje Leonarda 8, kameralny budynek, w ramach którego zaprojektowano 9 mieszkań, w tym dwupoziomowe apartamenty o powierzchni od 42 do 96 mkw. Inwestor równocześnie prowadzi jeszcze dwa projekty – kompleks Nadolnik Compact Apartments oraz Przystań Warta, gdzie zaaranżowano dwa apartamenty i 6 mieszkań z widokiem na Wartę. Na poznańskich Jeżycach wśród premier można było odnotować V etap Nowych Ogrodów. Projekt zakłada wybudowanie 130 lokali o metrażach wahających się od 27 do 103 mkw oraz 8 lokali usługowych. Zgodnie z planem w IV kwartale 2020 r. klucze do mieszkań otrzymają przyszli właściciele. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Rodzinne Podolany, gdzie Sky Investments do sprzedaży wprowadził pięć domów o powierzchni od 100 do 105 mkw z prywatnymi ogrodami oraz 24 lokale (76-79 mkw) z przestronnymi tarasami na dachu. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na wiosnę 2020 roku. Swoją premierę miały również projekt dewelopera Dom-Eko oraz Nova Łacina realizaowana przez Grupę Inwest. Pierwsza inwestycja, powstająca na Ostrowie Tumskim to kameralny budynek z 44 mieszkaniami, od kawalerek po czteropokojowe lokale mieszkalne o powierzchni od 25 do 95 mkw. Z kolei Nova Łacina przy Niemena 5 to 110 mieszkań o metrażach wahających między 32 a 93 mkw.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz