Jak wybrać idealny parking przy lotnisku w Poznaniu?


W obecnych czasach można znaleźć mnóstwo okazji na bilety lotnicze. To sprawia, że latamy coraz częściej. W końcu samoloty to najbezpieczniejszy i najszybszy środek transportu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wybiera właśnie tę opcję, aby dotrzeć do wybranego miejsca. Niestety, w tej sytuacji pojawia się mały problem, który dla wielu osób bywa bardzo uciążliwy. Mianowicie nie każdy wie, jak dotrzeć na lotnisko. Najprostszym sposobem jest przejechanie własnym samochodem. Jak jednak znaleźć odpowiedni parking przy lotnisku Poznań

Lokalizacja parkingu

W pierwszej kolejności warto pomyśleć o odpowiedniej lokalizacji parkingu. Najwięcej osób może stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem będzie niewielka odległość. Jednak nie zawsze to najlepsza opcja! Często równie dobrym, a nawet lepszym rozwiązaniem będzie wybór dalszego parkingu, ale z większą liczbą aut transferowych. Od ich dostępności zależy czas dojazdu na lotnisko. Przy niewielkiej liczbie aut w godzinach szczytu możemy długo na nie czekać. Warto też dokładnie sprawdzić, w jaki sposób jest liczona odległość. Być może jest ona podana w linii prostej, a to wiele zmienia.

Transfer na lotnisko

Transfer na lotnisko to kolejna bardzo ważna cecha idealnego parkingu. Jeżeli lotnisko jest położone w niewielkiej odległości, to darmowy transfer nie jest aż tak potrzebny. Jednak w niesprzyjających warunkach pogodowych zapewni nam dodatkowy komfort. Większość parkingów przy lotnisku dysponuje darmowym transferem, co znacząco ułatwi podróż na lotnisko. Warto jednak to dokładnie sprawdzić, aby później uniknąć rozczarowań. Musimy się też upewnić, czy cena parkowania na pewno obejmuje wjazd na teren Terminalu. Niestety często taki transfer wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty. Powinno się też pamiętać o zapisaniu numeru telefonu do kierowcy, aby po nie zadzwonić tuż po powrocie.

Cena miejsca na parkingu

Większość osób przy wyborze parkingu przy lotnisku kieruje się głównie ceną. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie! Oczywiście cena jest bardzo ważna, ale nie powinna być decydującym kryterium. Parking przy lotnisku w Poznaniu powinien się cechować przede wszystkim odpowiednim stosunkiem jakości do ceny. Dlatego warto sprawdzić najpierw inne kryteria, a dopiero w dalszej kolejności zwracać uwagę na koszt. Dobrym sposobem jest też upewnienie się, czy dany parking nie oferuje specjalnych pakietów, które pozwolą nam zmniejszyć koszty.

Dodatkowe udogodnienia

Wiele parkingów dysponuje również dodatkowymi udogodnieniami. Na początku warto się zastanowić, na jakich konkretnie cechach parkingu nam zależy. Większość z nich dysponuje całodobową ochroną i monitoringiem, dzięki którym nasz samochód będzie bezpieczny. Dlatego najlepiej wybierać właśnie takie miejsca. Warto się również upewnić, czy wybrany przez nas parking dysponuje odpowiednią poczekalnią, w której miło spędzimy czas przed transferem na lotnisko. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie, jakie warunki będą w niej panować.

Dodaj komentarz