Jak wybrać dobry kredyt?


Wybór kredytu w sytuacji, kiedy gotówka jest ci dość pilnie potrzebna, często sprowadza się do skorzystania z pierwszej nienajgorzej prezentującej się oferty. To błąd. Zawsze warto wygospodarować odrobinę czasu i sprawdzić możliwości dostępne na rynku, tym bardziej że dziś można to zrobić wyjątkowo szybko z kalkulatorem kredytowym.

  1. Jak działa kalkulator kredytowy?
  2. Dlaczego warto szukać kredytu z kalkulatorem kredytowym?
  3. Decyzja zawsze należy do ciebie

Jak działa kalkulator kredytowy?

Sprawdź kalkulator kredytowy online dostepny na https://direct.money.pl/kalkulatory/kalkulator-kredytowy/. Przekonasz się, że zorientowanie się w trendach na rynku usług finansowych może być bardzo proste. Znalezienie atrakcyjnej oferty kredytowej również. Wystarczy podać interesującą cię kwotę, liczbę rat, na które chciałbyś rozłożyć zadłużenie i poczekać na wynik. Kalkulator zaprezentuje ci dostępne na rynku oferty ze szczegółowym rozbiciem kosztów kredytu na:

– prowizję

– oprocentowanie

– RRSO.

Otrzymasz oczywiście także informację o całkowitej kwocie kredytu, a także o wysokości pojedynczej raty. W szczegółowych informacjach (nadal jednak bez konieczności bezpośredniego zwrotu do kredytodawcy) otrzymujesz dane o ewentualnym ubezpieczeniu (którego wykupienia żądają niektórzy), a także sumie odsetek w całym okresie kredytowania. Całość uzupełniona jest reprezentatywnym przykładem. Pod tym względem kalkulator kredytowy pozwala ci się błyskawicznie zorientować w konkretnych ofertach, ich założeniach, warunkach finansowych. Oczywiście potrzebna ci często także wiedza dotycząca twojej zdolności kredytowej wymaganej do wzięcia danego zobowiązania. W jej obliczeniu także może pomóc specjalny kalkulator.

Dlaczego warto szukać kredytu z kalkulatorem kredytowym?

Kalkulator kredytowy pozwala ci się błyskawicznie zorientować w ogólnie panujących na rynku warunkach. Dzięki temu twoją czujność wzbudzą zarówno oferty wyjątkowo drogie, jak i te zdecydowanie poniżej panujących obecnie „cen” kredytu. Będziesz mógł więc świadomie dokonywać wyboru oferty, zamiast błądzić po omacku. Kalkulator pozwoli ci także szybko zorientować się w ewentualnych dodatkowych kosztach kredytu. Przede wszystkim chodzi tutaj o jego ubezpieczenie, na którym część ofertodawców próbuje zarobić. Warto na to zwracać uwagę, ponieważ kredyt może początkowo wydawać się bardzo atrakcyjny, natomiast po dodaniu kosztów kredytu przestaje już taki być.

Nie musisz przeglądać oferty za ofertą, wysyłać osobnych zapytań na stronie każdego z interesujących cię potencjalnie kredytów. Masz wszystko w jednym miejscu. Oczywiście jest to tylko wstępna selekcja, natomiast pozwala ci ograniczyć formułowanie szczegółowych zapytać jedynie do tych naprawdę interesujących w danym momencie ofert. Niezależnie od tego, czy chcesz się zdecydować na ofertę banku czy firmy pozabankowej, dzięki kalkulatorowi finansowemu zyskujesz wiedzę, czego możesz oczekiwać, na jakie warunki nie ma sensu się zgadzać.

Decyzja zawsze należy do ciebie

Pamiętaj, że kalkulator finansowy ostatecznie to tylko narzędzie wspomagające twój proces wyboru, a nie go zastępujące. Niezależnie od tego, która z ofert zainteresuje cię najbardziej, w bezpośrednim kontakcie powinieneś dokonać szczegółowego wywiadu dotyczącego warunków kredytu, opłat, zasad naliczania ewentualnych odsetek z tytuły niezapłaconej raty. Zawsze bardzo dokładnie, akapit po akapicie, trzeba przeczytać całą umowę. Zdarza się bowiem, że pojawiają się z niej zapisy, o których wcześniej nie było mowy. Musisz więc upewnić się, że to co w umowie, odpowiada temu, co ustaliłeś z doradcą. Dopiero wtedy możesz odpowiedzialnie podpisać umowę kredytową.

Dodaj komentarz