Jak ma jechać tramwaj na Naramowice?


Rozpoczęły się konsultacje w sprawie nowej trasy tramwajowej od pętli Wilczak do skrzyżowania ulic Małe Garbary i Estkowskiego. Na spotkaniu mieszkańcy zapoznali się z  koncepcją jej przebiegu oraz usłyszeli odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Uwagi można także zgłaszać poprzez pocztę elektroniczną lub tradycyjną do 3 lipca.

Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców odbyło się w Szkole Podstawowej nr 40 znajdującej się tuż przy skrzyżowaniu, do którego w przyszłości ma dojeżdżać tramwaj z Naramowic. Przyszło około stu osób, a dyskusja trwała ponad trzy godziny.

Trasa od pętli Wilczak do skrzyżowania ulic Estkowskiego i Małe Garbary jest naturalną kontynuacją i drugim etapem budowanego obecnie  „tramwaju na Naramowice”. Celem inwestycji jest usprawnienie komunikacji zbiorowej na odcinku pomiędzy pętlą Wilczak a zbiegiem ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego poprzez budowę nowej, dwutorowej trasy tramwajowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Jej powstanie pozwoli na bezpośredni i szybki dojazd z Naramowic do centrum miasta oraz zwiększy zainteresowanie publicznym transportem zbiorowym.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz