Jak będzie wyglądał plac Bernardyński?


Jak zaplanować ustawienie straganów i pawilonów i gdzie powinny znajdować się toalety? Jak urządzić strefę rekreacyjną placu i w jaki sposób uwzględnić potrzeby osób z niepełnosprawnościami? Na te wszystkie pytania pomogą odpowiedzieć dodatkowe konsultacje, które ruszą w najbliższą środę. 21 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (ul. Za Bramką 1) rozpoczną się warsztaty, podczas których będzie można przedyskutować szczegóły zagospodarowania przestrzeni Placu Bernardyńskiego.


Spotkanie ma pomóc w stworzeniu wytycznych, które będą uwzględniały potrzeby zarówno mieszkańców, jak i kupców, a równocześnie nie będą sprzeczne z wymogami konserwatorskimi.
– Zależy nam na wypracowaniu rekomendacji, które pozwolą na znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania – mówi Łukasz Olędzki z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej – To na przykład kwestie tego, jak zaplanować odpowiednią liczbę straganów i pawilonów w strefie handlowej placu albo gdzie powinny znajdować się kontenery na odpady.
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, obowiązują więc zapisy mailowe. Chęć udziału w warsztatach należy zgłosić pod adres okej.pracownia@gmail.com do poniedziałku, 19 listopada 2018r.
13 grudnia, po warsztatach, odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne, na którym przedstawione zostaną najważniejsze wypracowane wnioski. Również od 13 do końca tego roku swoje opinie i sugestie dotyczące planu można będzie przesyłać pocztą elektroniczną na adres: mpu@poznan.mpu.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. za Bramką 1, 61-842 Poznań.
Nie tylko handel
Prace nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „W rejonie placu Bernardyńskiego” trwają od 2017 roku. To jedno z kilku miejsc publicznych w centrum miasta, gdzie łączą się funkcje handlowe, transportowe, publiczne i mieszkaniowe. Do czasów powojennych plac był otwarty i dostępny dla mieszkańców, dziś niemal w całości przekształcony jest w targowisko miejskie. Stragany i pawilony to bardzo ważne elementy tego miejsca, ale obecne rozwiązanie nie ukazuje w pełni potencjału placu. Dlatego konsultacje społeczne dotyczące planu jego zagospodarowania przeprowadzono już dwukrotnie. Podczas nich wypracowano najważniejsze założenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz