Jak będą wyglądać nasze meble?


Dzisiaj (tj. wtorek) rusza na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich salon SoFab, który potrwa do 15 listopada. Jest to impreza przeznaczone dla producentów materiałów obiciowych, tkanin i skór, komponentów oraz elementów i systemów do produkcji mebli tapicerowanych.

 

Wśród przedstawicieli producentów mebli przeważają osoby decyzyjne – managerowie, właściciele, członkowie zarządów firm. Tym samym udział w wydarzeniu pozwala im zapoznać dostawców, działających w segmencie półproduktów i surowców używanych do wyrobu mebli. Obecność na targach jest także doskonałą okazją do prezentowania oraz fachowego opiniowania nowych koncepcji funkcjonalno-wzorniczych dedykowanych sektorowi mebli tapicerowanych.

Firmy
Wśród zgłoszonych firm znajdują się: Agmamito Jacek Siekacz, Aksa Globar Sp. z o.o., Banaszczyk Maszyny Szwalnicze, Tkaniny J.A. Dankowski sp.j., F.H. Davis, KARIZMA sp. z o.o., Kurt Royce Lloyd Loom Company sp. z o.o., PPUH “Lech” Lech Świątek, RIDEX Dekoracja sp. z o.o. sp.k., Skod Trading Piotr Misiewicz, TOPTEXTIL sp. z o.o., WAMATEX Andrzej Wieczorek, Maciej Kowal sp.j.

Nowości
Nowością produktową, zgłoszoną przez firmę Kurt Royce – Lloyd Loom, jest Mata Loom. Tkanina ta urzeka swoją strukturą. Pleciona na specjalnych krosnach, jest w pełni naturalnym produktem. Skupia w sobie wszystkie zalety rattanu ale jest pozbawiona jego wad, cechując się doskonałą elastycznością i trwałością. Tkanina ta świetnie nadaje się na materiał obiciowy, optycznie wygładzając linie mebla, pozbawiając go ostrych krawędzi.

Aksa Global zaprezentuje, aż trzy nowe produkty. Pierwszym z nich jest tkanina Helen, której klasyczny wzór nadaje się dla konserwatywnych odbiorców. Drugą jest tkanina Poti, w której możemy zobaczyć zastosowanie techniki 3D. Bogata kolorystyka tego materiału, pozwoli dobrać odpowiedni odcień do każdego wnętrza. Ostatnią nowością firmy jest Salver. Jest to nowoczesny wzór, do nowoczesnych wnętrz. Tkanina efektownie wygląda w połączeniu z ekologicznymi skórami i popularnymi plecionkami.

Wydarzenia
Premierowym wydarzeniem na tegorocznych targach będzie Strefa Projektantów Tkanin, czyli specjalnej przestrzeni dla studentów projektujących tkaniny. Wystawa dotyczyć będzie żakardów, druków i wszelkich innych technik, w których są realizowane tkaniny dekoracyjne i obiciowe.

Forum Trendów – Trend Design 2013 w trakcie targów SoFab to wydarzenie, podczas którego wysłuchać będzie można interesujących wykładów branżowych. Wszystkie wykłady i warsztaty w ramach Forum poprowadzi dr Marek Borowiński – specjalista m.in. od visual merchandisingu oraz od zwiększania sprzedaży, który od lat związany jest z branżą wyposażenia wnętrz.

Fot. MTP

Dodaj komentarz