Jackiewicz przekroczył limit – ważenie przed galą Poznań Boxing Night


Oficjalne ważenie zawodników przed galą Poznań Boxing Night w centrum handlowym Posnania nie obyło się bez przeszkód.

http://naszglospoznanski.pl/wp-content/uploads/Pozna%C5%84-Boxing-Night-0009.jpg

Rozpoczęcie ważenia zawodników przed jutrzejszą galą planowane było na godzinę 14. Niestety, jeden z bokserów utknął w korku, który był na trasie Wrocław – Poznań i spóźnił się 30 minut. Przemysław Gorgoń – bo to o nim mowa – rzutem na taśmę zdążył na ważenie, z którego wynikło, że dzieli taką samą wagę ze swoim oponentem (76,2 kg), którym jest Kamil Gardzielik.

Przez kolejne ważenia wszystko odbywało się sprawnie i zgodnie z procedurami. Do czasu aż na wagę nie wszedł Rafał Jackiewicz. Były pretendent do tytułu mistrza świata federacji IBF w kategorii półśredniej. Pretendenta do zdobycia mistrzostwa Europy, federacji EBU. Jackiewicz na wadze uzyskał wynik 70,1 kg, co lekko poruszyło osoby nadzorujące wyniki wagi bokserów. W tym momencie w teamie Jackiewicza można było usłyszeć głos, który mówił – chyba te cholerne ciastka mu wyszły teraz. Niepokonany do tej pory Patryk Szymański, który stanie naprzeciw Jackiewicza, zmieścił się w limicie wagowym(69,7 kg)

Wszyscy zgromadzeni czekali jednak na ważenie i face to face Krzysztofa ,,Diablo” Włodarczyka oraz Ormianina Neala Gevora. Polak na wadze był cięższy od Gevora o 100 gram (90,3 kg).  Walka odbędzie się na dystansie 12 rund. Zwycięzca tego pojedynku zawalczy o pas mistrza świata federacji IBF w kategorii junior ciężkiej z Muratem Gassievem.

Łukasz Rabiega
Fot. Roger Gorączniak

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Dodaj komentarz